Na Slovensku sme odštartovali súťaž Visa Slovak Top Shop 2021

Na Slovensko prichádza súťaž Visa Slovak Top Shop po úspešnom uvedení v Česku, kde ju spustil retailový portál MistoProdeje.cz. Na spoluprácu oslovili spoločnosť Visa, ktorá sa stala titulárnym partnerom súťaže. Ďalšími partnermi súťaže sú spoločnosti Samsung, POS Media či Empea. Mediálnym partnerom hodnotenia je časopis instore Slovakia, ktorý s českými partnermi pripravuje retailový portál miestopredaja.sk. V budúcom roku plánujú spustenie tohto projektu aj v Maďarsku.

Návrat do normálu a k osobnej zákazníckej skúsenosti

Po dlhšie trvajúcom lockdowne a protipandemických opatreniach, ktoré sa kruto dotkli najmä gastroprevádzok a všetkých kamenných prevádzok obchodov a služieb, sa obchodníci na Slovensku opäť mohli vrátiť do situácie spred pandémie a mohli otvoriť svoje prevádzky pre zákazníkov. V tomto období sa spoločnosť Visa stala partnerom súťaže pre slovenských obchodníkov. Okrem iného tak oslavuje návrat bežnej reality a osobnej zákazníckej skúsenosti.

Súťaž bola na Slovensku zahájená v júli 2021. Každý mesiac budú víťazi vyberaní na základe bodového hodnotenia z nominovaných maloobchodných prevádzok, ktoré predávajú produkty či služby. Nominované prevádzky sú hodnotené nezávislými inšpektormi v rôznych kategóriách: exteriér predajne, koncept a dizajn predajne, navigácia a orientácia v predajni, prezentácia produktov a služieb, POP (point of purchase) komunikácia, akceptácia bezkontaktných platieb, digital signage a v neposlednom rade personál predajne. Začiatkom roka 2022 bude ohlásený tiež absolútny víťaz za rok 2021, ktorého vyberie odborná porota spomedzi víťazov jednotlivých mesiacov.

„Visa sa v mysliach bežnej verejnosti často spája len s platobnými kartami. Pravda je taká, že sme primárne technologickou spoločnosťou v oblasti platieb. Neustále svoje služby a produkty zdokonaľujeme a slovenským obchodníkom ponúkame oporný systém, na ktorý sa môžu kedykoľvek obrátiť. Či už práve štartujú svoj nový biznis alebo vylepšujú už existujúce prevádzky. Dúfame, že prostredníctvom Visa Slovak Top Shop predstavíme spotrebiteľom ďalšie zaujímavé predajne na Slovensku a obchodníkom pomôžeme zlepšiť zákaznícku skúsenosť“ povedal Marcel Gajdoš, generálny riaditeľ Visa pre Česko, Slovensko a Maďarsko, ktorý sa zároveň stal ambasádorom súťaže Visa Slovak Top Shop.

Prvým víťazom Visa Slovak Top Shop je Super zoo

Historicky prvým výhercom sa za mesiac júl 2021 stala predajňa chovateľských potrieb Super zoo v bratislavskej Rači. Na ďalších miestach sa umiestnili prevádzky Douglas Avion Shopping Park Bratislava a Nespresso Eurovea. Víťazná predajňa sa umiestnila veľmi dobre v rámci všetkých bodovaných kritérií. Svojich konkurentov predčila najmä v kritériách navigácia a digital signage. Nedávno prešla výrazným redizajnom. Celý priestor je dnes moderný a nadčasový, ale zároveň praktický a zákaznícky prívetivý.

Zástupcovia spoločnosti VISA, Moris, instore Slovakia, portálu Miestopredaja.sk a zamestnanci firmy Super zoo.

„Skvelým doplnkom k nákupu je multimediálny pult s počítačom. Zákazník tu môže aj sám získať všetky potrebné informácie o tovare alebo tipy na výhodný nákup. Viete sa tu preklikať aktuálnymi ponukami, ale aj objednať tovar, ak práve nie je dostupný priamo v predajni,“ hodnotí skúsenosť z predajne Zuzana Imrichová, manažérka súťaže pre Slovensko. “No a za čo si určite Super zoo zaslúžila extra body, je ponuka bezobalových maškŕt. Pochúťky pre svojich štvornohých miláčikov si vie zákazník jednoducho nasypať do papierového vrecúška podľa potreby. Palec hore za tento skvelý eko nápad.“

Počas redizajnu pripravili v spoločnosti nový koncept, s novou identitou a obmeneným logom. “Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať, že sme sa stali historicky prvým víťazom súťaže Visa Slovak Top Shop. Považujem to aj za ocenenie spolupráce s autormi redizajnu zo spoločnosti MORIS design. Tiež je to zásluha nášho personálu, ktorý má veľký podiel na kvalitnej zákazníckej skúsenosti,” poďakoval sa za ocenenie pán Norbert Szimeth riaditeľ spoločnosti Plaček Premium, prevádzkovateľ predajní Super zoo.

Cieľom súťaže je zlepšenie zákazníckej skúsenosti

Cenu prvému víťazovi sme odovzdali osobne v predajni Super zoo Rača za prítomnosti riaditeľa pána Norberta Szimetha, manažéra súťaže pre Česko a Slovensko pána Jiřího Berana a tiež jedného z členov finálovej poroty pána Juraja Púchla, šéfredaktora časopisu instore Slovakia. Odovzdávania ceny sa zúčastnili predstavitelia titulárneho partnera súťaže Visa Slovak Top Shop, pani Ľubica Gubová, pán Martin Hainzl, ktorý je za projekt v rámci spoločnosti Visa na Slovensku zodpovedný a pán Ľuboš Kováč, ktorý je poverený vedením pobočky Visa na Slovensku.

Hlavným prínosom účasti v súťaži Visa Slovak Top Shop pre zúčastnených obchodníkov či poskytovateľov služieb je to, že môžu ukázať inovatívne koncepty svojich maloobchodných predajní. Cieľom súťaže je zlepšenie zákazníckej skúsenosti naprieč maloobchodným trhom. Každá prevádzka sa môže poučiť zo skúseností jednotlivých víťazov mesiaca, ktorí sa zároveň stávajú finalistami celoročného finále. Finalistov nájdete v časopise instore Slovakia a na webe miestopredaja.sk

Uvítame, ak nominácie na kvalitné prevádzky, ktoré by sa podľa vás mali súťaže zúčastniť, pošlete na emailovú adresu nominacia@slovaktopshop.sk. Nominácia je bezplatná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavní partneri

Partneři