Audit významného maloobchodníka v EU Poultry dopadol na jednotku

Tesco Stores je z pohľadu veľkosti a rozmanitosti siete, ale aj počtom zamestnancov, stále jedným z najväčších maloobchodníkov na slovenskom trhu. V priebehu februára 2024 zrealizoval audit Tesco Štandard u svojho dodávateľa v spoločnosti EU Poultry s.r.o. Výsledok auditu dopadol na jednotku.

Audit Tesco v EU Poultry

V súčasnosti je Tesco Stores na Slovensku stále jedným z najväčších obchodných reťazcov. Prevádzkuje celú škálu retailových formátov: menšie expresy, supermarkety, hypermarkety aj čerpacie stanice, ale aj on-line supermarket. Ročný obrat viac ako 175 pobočiek dosahuje úroveň 1,64 miliardy eur a reťazec zamestnáva takmer 10 000 ľudí. Svojich dodávateľov si vyberá predovšetkým medzi lokálnymi spoločnosťami. Technická skupina Tesco Stores u nich vykonáva priebežný audit, aby sa zabezpečilo, že disponujú primeranou infraštruktúrou, schopnosťami a kapacitami na splnenie kvalitatívnych štandardov reťazca.

Vysoko nastavené štandardy

„Ako špecialisti na spracovanie kvalitného kuracieho mäsa a jeho dodávatelia sme splnili všetky požiadavky nášho obchodného partnera Tesco Stores. Skutočnosť, že výsledky boli ešte lepšie ako pri predošlom audite, nás zaväzuje. Chceme sa stále zlepšovať a napredovať, naše úsilie o kvalitu a inovácie prináša ovocie,“ uviedla Ing. Lucia Sláviková, Manažérka zabezpečenia kvality, výrobného závodu EU Poultry s.r.o. v Horných Salibách.

V mimoriadne konkurenčnom maloobchodnom prostredí platí, že reťazce spolupracujú len s dodávateľmi, ktorí úspešne prejdú ich prísnym auditom. Platí to aj o sieti Tesco Stores, ktorá ako jeden z najstarších reťazcov na svete, nastavila mnohé štandardy v maloobchode. Audit Tesco Štandard je jedným z nich a pre reťazec ho u nás realizujú inšpektori TÜV NORD Slovakia, s.r.o. EU Poultry s.r.o. má vysoko nastavené interné štandardy kvality. V mnohých parametroch prevyšujú aj odporúčania bežne platné a zaužívané v celom odvetví.

Zdroj a foto: EU Poultry

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu