Atmosféra afrického Kamerunu v predajni pražskej ZOO

Na konci septembra 2022 pražská zoologická záhrada otvorila nový pavilón goríl – Rezerváciu Dja. Práve na ten voľne nadväzuje aj nová predajňa suvenírov  navrhnutá firmou MORIS design.

 

Obchod v pražskej ZOO je podobný obchodu z Afriky

Unikátny dizajn obchodu simuluje prostredie typických obchodíkov na africkom kontinente. Nadväzuje na novo otvorený pavilón goríl, a to vďaka prírodnej atmosfére. Tá vzniká kombináciou teplých farieb, dreveného mobiliára a zámernou náhodnosťou regálov, ktorá zákazníkom umožňuje voľný pohyb a zároveň ich nenásilne sprevádza celou predajňou.

Vďaka šikovnému rozostaveniu vybavenia neprichádza priestor o vzdušnosť – naopak. Vysoké regály obklopujú predajňu iba po jej obvode. Uprostred sa potom nachádzajú nízke gondoly, ktoré nebránia výhľadu ani tým najmenším návštevníkom. Ponúkané produkty tak nikomu neuniknú.

Artefakty až z Kamerunu

Na novootvorený pavilón goríl v pražskej ZOO nadväzuje predajňa najmä vďaka prevažujúcim prvkom z prírodného patinového dreva. K africkej atmosfére navyše prispieva aj výzdoba pôvodnými artefaktmi dovezenými priamo z Kamerunu. Drevené sošky a masky tým pridávajú na autenticite celého designu. Zákazníci sa tak z rezervácie prenesú plynule do obchodíku a africký zážitok im nič nenaruší.

Spoločnosť MORIS design navrhuje a realizuje predajne, kancelárie a iné komerčné priestory. So svojimi 25 rokmi skúseností je jednotkou na poli in-store designu a POS komunikácie. Za svoje designy získala už celý rad domácich i zahraničných ocenení.

Zdroj: MORIS design

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu