Bratislavský Aupark získal prestížny energetický certifikát

Nákupné centrum Aupark dosiahlo významný míľnik v oblasti udržateľnosti. So získaním nového Energetického certifikátu sa jeho hodnotenie posunulo z kategórie „B“ na prestížne hodnotenie “A“. Toto vylepšenie odzrkadľuje odhodlanie nákupného centra systematicky znižovať záťaž na životné prostredie a udržiavať vysokú kvalitu služieb. 

 

Nákupné centrum Aupark neustále zdokonaľuje svoje energetické stratégie a postupy s cieľom dosiahnuť vyšší štandard v oblasti udržateľnosti. Táto neúnavná snaha prednedávnom vyvrcholila získaním nového Energetického certifikátu, ktorý nákupné centrum posunul do energetickej kategórie „A“. Výborné hodnotenie je dôkazom systematického prístupu nákupného centra k energetickým otázkam a ich angažovanosti v oblasti ochrany životného prostredia, pričom poukazuje na technické inovácie a modernizácie v samotnom centre, ale tiež zdôrazňuje záväzok Auparku k zodpovednému podnikaniu a k ochrane planéty. Pre návštevníkov to okrem príjemného nakupovania v modernom prostredí znamená aj vedomie, že ich obľúbené nákupné centrum kladie dôraz na ekologickú zodpovednosť.

„V Auparku prioritne kladieme dôraz na komfort našich návštevníkov a zároveň na ekologickú udržateľnosť. Energetický certifikát kategórie A je dôkazom našej neustálej snahy a odhodlania viesť centrum k lepšej budúcnosti pre všetkých. Od roku 2014 neustále systematicky znižujeme spotrebu energií a tvorbu emisií, “ deklaruje Veronika Košická, riaditeľka nákupného centra Aupark Bratislava.

Bratislavské nákupné centrum týmto krokom posilňuje svoju pozíciu lídra v oblasti udržateľného rozvoja. Nie je to však prvé ocenenie, ktoré centrum získalo. Je taktiež prvým obchodným centrom na Slovensku, ktoré bolo v programe BREEAM In-Use ohodnotené známkou „double Excellent“. Stalo sa tak najudržateľnejším obchodným centrom na Slovensku. Building Research Establishment Environmental Assessment Method (BREAM) je jedným z najuznávanejších a najkomplexnejších hodnotiacich systémov zameriavajúcich sa na posudzovanie vplyvu budov na životné prostredie a zároveň aj na kvalitu vnútorného prostredia budov.

Zdroj a foto: Unibail-Rodamco-Westfield

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu