V Rimavskej Sobote pribudol nový retail park Spektrum

Desiatky nových pracovných miest, rozšírenie služieb či investície do ekologických riešení. To všetko do Rimavskej Soboty prináša vynovený retail park Spektrum. V priestoroch centra pri bývalej Hypernove ho vybudovala developerská spoločnosť Mayflower Group. Svoje brány otvorilo 24. augusta a ponúkne atraktívny mix predajní a služieb s celkovou prenajímateľnou plochu 6 100 m2.

 

Spektrum ponúkne široké spektrum nájomcov

Priestory sa po niekoľkomesačnej prerábke dočkajú svojho otvorenia. Nový retail park Spektrum s celkovou investičnou hodnotou zhruba 10,5 milióna eur, poskytne regiónu pestrú ponuku nájomcov a atraktívne miesto pre nákupy aj relax. Zákazníkom bude k dispozícii viac ako 240 parkovacích miest. A to vrátane nabíjačiek pre elektromobily, ktoré sú súčasťou kontribúcie developera k podpore ekologickej dopravy.

Desiatky pracovných miest aj známe predajné siete

Nákupné aj pracovné príležitosti Rimavskosoboťanov sa rozšíria vďaka novým, ale aj pôvodným predajniam. Vo vynovenom objekte obyvatelia nájdu obchodnú sieť Tesco, JYSK a Kik, predajňu s potrebami pre zvieratá SuperZOO, lekáreň Dr. Max či pobočku siete 101 drogerie. Svoju prvú prevádzku v Rimavskej Sobote otvoria aj značky Sinsay či obľúbený holandský reťazec Action, v ktorého sortimente nechýbajú domáce potreby, oblečenie, hračky či dekorácie.

„Táto diverzifikovaná nájomná skladba zodpovedá aktuálnym trendom, kedy sa diskontné reťazce snažia rozširovať svoj sortiment, aby uspokojili potreby zákazníkov nielen v regiónoch, ale aj vo väčších mestách. Prioritou pre moderného zákazníka sú okrem pohodlného nakupovania s pestrou ponukou tovarov a služieb aj prístup verejnou dopravou a dostatok parkovacích miest, na čo retail park Spektrum dokonale reflektuje,“ uvádza Lukáš Šarközi, partner v spoločnosti Mayflower Group.

Udržateľné riešenia a moderný dizajn

Rekonštrukcia, ktorej cieľom bolo oživiť a vizuálne zatraktívniť priestory na Hostinského ulici v okolí starej Hypernovy, trvala celkovo 12 mesiacov.  „Pri rekonštrukcii retail parku sme sa snažili nielen zveľadiť tento priestor s nevyužitým potenciálom a premeniť ho na atraktívne miesto pre nákupy a relax, ale aj prispieť k tomu, aby bol projekt dlhodobo udržateľný. Moderné technológie, ktoré sme implementovali, nám umožňujú efektívne využívať energiu a minimalizovať našu uhlíkovú stopu,“ vysvetľuje Lukáš Šarközi.

Súčasťou riešení sú tepelné čerpadlá, ktoré nahradili pôvodné plynové kotle, či inovatívne a šetrnejšie LED svietidlá s časovačmi. V ďalšej fáze developer plánuje inštalovať fotovoltické panely. Zákazníkov poteší aj revitalizácia okolia, rozšírenie zelene a moderný dizajn budovy, o ktorý sa postaralo oceňované štúdio MV ARCHITECTURE.

Rozvoj aj v ďalších mestách

Developer chce v rozširovaní značky centier Spektrum pokračovať. Najbližšie má naplánované otvorenie projektu v Ružomberku v marci 2024.
Spoločnosť Mayflower group sa podieľa aj na ďalších úspešných projektoch ako OC Slanica v Námestove, Zvolenská Európa, Home Box Nitra a taktiež spolupracovala v rámci návrhu a prenájmu projektov Slnečnice Bratislava či Eperia Prešov.

Zdroj a foto: Mayflower group

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu