Dr.Max otvoril 400. lekáreň na Slovensku

Jedným z dlhodobých cieľov lekární Dr. Max je zlepšovanie a rozširovanie dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Dr. Max si udržiava stabilné a silné postavenie na slovenskom lekárenskom trhu už 17 rokov a za ten čas dosiahol niekoľko dôležitých míľnikov. Jeden z najnovších pokorila spoločnosť v septembri, keď pre svojich pacientov a zákazníkov otvorila v poradí už 400. lekáreň na Slovensku.

 

Prvá stovka lekární Dr.Max

Dr. Max je aktuálne jednotkou na slovenskom lekárenskom trhu. S viac ako 2 650 zamestnancami patrí medzi najväčších zamestnávateľov vo svojom segmente. Dr. Max sa snaží nasledovať najmodernejšie trendy a inovácie, ktoré postupne zavádza do svojich lekární. Začiatky spoločnosti na Slovensku siahajú do roku 2006. Vtedy pre pacientov a zákazníkov otvorili vôbec prvú lekáreň pod značkou Dr. Max na Mickiewiczovej ulici v Bratislave.

Otvorenie 100. lekárne sa podarilo dosiahnuť o päť rokov neskôr, v roku 2011. Lekárne po tomto míľniku hľadali ďalšie nové spôsoby, ako byť k svojim pacientom a zákazníkom ešte bližšie. Chceli umožniť im nakupovať obľúbené výrobky komfortnejšie, a tak spustili v roku 2014 vlastný e-shop drmax.sk. O osem rokov neskôr, vo februári 2019, pribudla do rodiny Dr. Max lekáreň s poradovým číslom 300.  Spoločnosť ju v rámci rozširovania dostupnosti lekárenskej starostlivosti otvorila v Turčianskych Tepliciach.

Otvorenie 400. lekárne

Rozvoj lekárenských služieb a zvyšovania dostupnosti lekárenskej starostlivosti pod značkou Dr.Max pokračuje aj v súčasnosti. Významný míľnik zaznamenala spoločnosť v septembri tohto roka, kedy pre pacientov a zákazníkov otvorila v meste v Brezová pod Bradlom lekáreň s poradovým číslom 400. Pri rekonštrukcii priestorov bol využitý aj cd profil. „Tento úspech a dôležitý míľnik sme dosiahli primárne vďaka našim zamestnancom, na ktorých som veľmi hrdý a ktorých prácu si veľmi vážim. Chcel poďakovať e všetkým kolegom za skvelo odvedenú prácu, pretože ich zanietenosť, zodpovednosť a tímová práca sú základom nášho úspechu a kontinuálneho rast. Poďakovanie patrí aj našim pacientom a zákazníkom za dôveru, s ktorou sa na našich odborníkov v lekárňach obracajú,“ hovorí Marián Jánoš, výkonný riaditeľ lekární Dr. Max na Slovensku.

Cesta  k úspechu Dr. Max na Slovensku

Lekárne Dr. Max patria medzi lídrov slovenského lekárenstva nielen vďaka počtu lekární, ale aj pre širokú ponuku sortimentu pod vlastnou značkou. Prvých 5 produktov vlastnej značky, ktorých výrobu si lekárne Dr. Max objednávali u lokálne pôsobiacich dodávateľov farmaceutického sortimentu sa začali predávať v roku 2009. V roku 2011 došlo v rámci holdingovej štruktúry Dr. Max k založeniu spoločnosti Dr. Max Pharma – internej dodávateľskej organizácie. Jej hlavnou úlohou bolo a dodnes je zabezpečenie nákupu a dodávok produktov vlastných značiek. Prvé produkty od interného dodávateľa Dr.Max Pharma boli na slovenský trh uvedené už v nasledujúcom roku, ku koncu roka 2012 ich bolo 31.

Ďalším kľúčovým míľnikom bolo uvedenie prvého voľnopredajného lieku registrovaného Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv SR pod značkou Dr. Max. Liek Paracetamol Dr.Max bol na trh uvedený v roku 2013. Aktuálne je v portfóliu lekární viac ako 500 výrobkov vlastných značiek. Podľa štatistík nezávislej spoločnosti IQVIA boli v roku 2022 lekárne Dr. Max so svojimi privátnymi značkami de facto druhým najväčším dodávateľom voľnopredajného lekárenského sortimentu (s celoštátnym trhovým podielom 6,0 %).

Inovácie a sledovanie trendov

Veľkým pomocníkom lekární súčasnosti je automatizovaný robotický systém. Jeho primárnou úlohou je uľahčenie práce lekárnikov pri vydávaní liekov na lekársky predpis. Dodanie lieku k lekárnikovi trvá približne 16 sekúnd a denne ušetrí personálu až 2,5 hodiny. Robot šetrí čas aj pre pacientov a zákazníkov, ktorí si prišli pre pomoc odborníka. Prvý robotický systém začal fungovať od roku 2021 v lekárni v Dunajskej Strede. V súčasnosti je v prevádzke už 14 plnoautomatizovaných dispenzačných zariadení (robotov). Spoločnosť do rozvoja lekární v tomto smere kontinuálne investuje, a do konca roka 2023 chce pridať ďalší 6 zariadení.

V oblasti tradičných kamenných lekární kladie Dr. Max dôraz na zlepšovanie zákazníckej/pacientskej skúsenosti a zvyšovanie kompetencií lekárnikov cez služby preventívnych vyšetrení. V roku 2021 spustili a v roku 2022 ďalej rozvíjali prevenciu v prostredí lekární. Za toto obdobie poskytli už pre viac ako 70 tisíc pacientov a zákazníkov preventívne vyšetrenia fungujúce na princípe fluorescenčnej imunoanalýzy pomocou špeciálneho prístroja, ktorým disponuje každá naša lekáreň.

Od otvorenia prvej lekárne na Mickiewiczovej ulici až po súčasnosť ubehlo už 17 rokov. Počas tohto obdobia sa podarilo spoločnosti vybudovať jeden z najsilnejších vernostných programov Dr. Max CLUB. Združuje v ňom a prináša benefity pre viac ako 1,2 milióna verných zákazníkov a pacientov. Dnes sa lekárne pod značkou Dr. Max starajú každý mesiac o zdravie a poskytnú poradenstvo pre viac ako dva milióny návštevníkov.

Zdroj a foto: Dr.Max

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu