ORLEN naďalej rozširuje svoju sieť na slovenskom trhu

Medzinárodná sieť čerpacích staníc ORLEN na Slovensku naďalej rastie. V tomto roku ORLEN otvoril už dve nové stanice. Ide o samoobslužné stanice v červeno-bielych farbách s charakteristickým logom orla, a to v Gabčíkove a Zlatých Klasoch na juhozápade Slovenska. Celkovo ORLEN na Slovensku prevádzkuje už 92 staníc. Obidve nové stanice fungujú franšízovou formou. Túto stabilnú a obojstranne výhodnú spoluprácu ponúka ORLEN všetkým malým prevádzkovateľom čerpacích staníc na Slovensku.  

Dve nové samoobslužné čerpačky ORLEN

„Značku ORLEN posilňujeme efektívne v celom regióne. Na Slovensku sme len za päť rokov vytvorili jednu z najväčších palivových sietí a v jej rozvoji chceme aj naďalej pokračovať. Po úspešnom etablovaní na slovenskom trhu sa popri rozširovaní počtu staníc zameriame tiež na rozvoj elektromobility. Máme rozpracované prvé projekty inštalácie elektronabíjacích stojanov na vybraných čerpacích staniciach,“ povedal Marek Gieroń, konateľ spoločnosti ORLEN Unipetrol Slovakia.

Čerpacie stanice v Gabčíkove a Zlatých Klasoch sú samoobslužné, čo znamená, že zákazník sám natankuje aj zaplatí. Výhodou čerpacích staníc Express je, že sú otvorené nonstop a ponúkajú výhodnejšie ceny za tankovanie ako bežné čerpacie stanice. Platba je možná bezhotovostne, a to buď bankovou alebo palivovou kartou. Stačí na termináli navoliť čiastku, za ktorú chce zákazník tankovať. V prípade využívania aplikácie GooglePay alebo ApplePay, môže zákazník natankovanú sumu zaplatiť aj priložením mobilu k terminálu.

Rast siete aj vďaka franšízingu

Obidve stanice sú prevádzkované doterajšími majiteľmi, ktorí využili aktuálnu ponuku a prešli pod značku ORLEN formou franšízovej spolupráce. Vďaka tomu sa môžu spoľahnúť na stabilné finančné zázemie a produktovú a marketingovú podporu, pričom zmena vzhľadu stanice je plne hradená spoločnosťou ORLEN. Partneri majú vďaka spojeniu so silnou značkou istotu celoročného zásobovania kvalitnými pohonnými hmotami s certifikátom kvality Lab Guarantee udeľovaným nezávislým akreditovaným laboratóriom. ORLEN tiež na vlastné náklady dodáva moderný riadiaci a pokladničný systém s možnosťou akceptácie tankovacích kariet.

„Stále sme otvorení menším či väčším akvizíciám. Ponúkame aj rovnocennú partnerskú spoluprácu formou franšízy vrátane poradenstva súvisiaceho s prevádzkou čerpacej stanice. Prechod pod značku ORLEN je totiž pre majiteľov a prevádzkovateľov čerpacích staníc veľmi atraktívny. Naše doterajšie skúsenosti ukazujú, že tržby prevádzkovateľov po prechode pod našu značku rastú,“ uviedol Marek Gieroń.

Okrem palív ponúkajú občerstvenie a oddychovú zónu

Skupina ORLEN pôsobí na Slovensku od roku 2019 a patrí medzi najrýchlejšie rastúce palivové siete na tomto trhu. Sú rozmiestnené po celom Slovensku a zákazníci si môžu vybrať plnohodnotné stanice, ktoré okrem pohonných hmôt ponúkajú aj široký sortiment nepalivového predaja, občerstvenie a oddychovú zónu. V ponuke je aj sieť viac ako tridsiatich samoobslužných čerpacích staníc ORLEN Express, ktoré predstavujú výhodnú alternatívu v pomere cena-kvalita.

ORLEN ponúka na čerpacích staniciach v Slovenskej republike prémiové palivá Efecta s preukázanými čistiacimi účinkami a prémiové palivá Verva, ktoré okrem starostlivosti o motorový systém majú maximálne vylepšené výkonnostné parametre. V tomto zimnom období ORLEN ponúka zimnú verziu aditívovanej motorovej nafty Efecta Diesel, ktorú na vybraných čerpacích staniciach dopĺňa rad prémiovej motorovej nafty Verva Diesel. Táto motorová nafta je vhodná na použitie v zimnom období aj v lokalitách s výskytom silných mrazov. Pre svojich verných zákazníkov má ORLEN pripravené palivové karty. S TANKARTOU Easy získajú zákazníci zľavu na každý liter paliva na čerpacích staniciach s obsluhou a s TANKARTOU Business na všetkých čerpacích staniciach.

Celkovo medzinárodná skupina ORLEN v súčasnosti prevádzkuje takmer 3 500 čerpacích staníc v siedmich európskych krajinách – v Poľsku, Nemecku, Rakúsku, Česku, Maďarsku, Litve a na Slovensku.

Zdroj a foto: ORLEN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu