Visa Czech Top Shop 2023 vyhrala predajňa Nobilis Tilia Vlčí Hora

V utorok 20. februára 2024 boli pri finálovom dopoludní súťaže Visa Czech Top Shop 2023 rozdané trofeje najlepším kamenným predajniam nedávno uplynulého roku. Víťazným obchodom v hlavnej kategórii sa stala severočeská predajňa prírodnej kozmetiky Nobilis Tilia.

12 finalistov súťaže

Súťaž, ktorá sa zameriava na hodnotenie obchodov z hľadiska kvality zákazníckej skúsenosti, udelila svoje ocenenia už tretíkrát. Pri nominovaných obchodoch súťaž tradične hodnotí parametre ako sú dizajn, prehľadnosť a jedinečnosť obchodu, prezentácia služieb, využitie inovatívnych technológií, prístup personálu av neposlednom rade podpora moderných platobných metód. Každý mesiac roku 2023 sa na finálovú listinu zapísala jedna kamenná predajňa z rôznych kútov Česka. Odborná porota, ktorej predsedá prezident Zväzu obchodu a cestovného ruchu Tomáš Prouza, tak udeľovala svoje finálne body medzi dvanásť finalistov. A podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento rok súťaž ukázala, že poskytovanie kvalitnej starostlivosti o zákazníkov v off-line prostredí má stále veľký význam aj v dnešnej digitálnej ére.

8 hodnotiacich kritérií

„Hodnotenie maloobchodných predajní z pohľadu zákazníckeho zážitku realizuje naša spoločnosť v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Je veľmi pekné, že vo všetkých troch uvedených krajinách dokážu veľkým medzinárodným hráčom zdatne konkurovať aj predajne malých podnikateľov v regiónoch. Všetky nominované predajne hodnotia naši vyškolení inšpektori v utajení. Naša metodika obsahuje osem hodnotiacich kritérií, kde je dôležitým prvkom aj možnosť bezhotovostnej platby. Sme preto radi, že je titulárnym partnerom našej súťaže práve spoločnosť Visa,“ povedala Markéta Nemcová, manažérka súťaže v rámci INSTORE CONSULTING EÚ.

Spoločnosť Visa je hlavným partnerom súťaže takmer od začiatku: „Digitálne platby dnes nepredstavujú iba pohodlie, ale nevyhnutnosť pre zákazníkov a obchodníkov po celom svete. V Českej republike, Poľsku a na Slovensku spolupracuje Visa s tamojšou vládou, aby zadarmo poskytla malým podnikom prístup k bezkontaktným platobným terminálom a softvéru počas prvých 6 mesiacov v rámci projektu Česko platí kartou. V roku 2024 očakávame, že malé a mikropodniky budú zo zavádzania digitalizácie, ktorá zrýchľuje a chráni platby, veľmi benefitovať,“ uviedol Josef Kunčar, ktorý je v spoločnosti Visa zodpovedný za vzťahy s obchodníkmi.

Výsledky súťaže Visa Czech Top Shop 2023

Prvé miesto v hlavnej kategórii získala predajňa prírodnej kozmetiky Nobilis Tilia Vlčí Hora. Jedinečná atmosféra, genius loci Českého Švajčiarska, vôňa vlčihorských lúk, tradícia bylinkárstva a komplexný zákaznícky zážitok – to všetko sú parametre, ktoré rozhodli o víťazovi. Predajňa navyše zvíťazila aj v očiach hlasujúcej verejnosti. „Veľmi gratulujem aj ostatným finalistom, konkurencia to bola naozaj veľká. O to viac ma teší, že sme zaujali tak odbornú porotu, ako aj verejnosť. Určite sme to nečakali a veľmi si dnešné uznanie vážime,“ prezradil hneď po vyhlásení generálny manažér Nobilis Tilia Martin Růžička.

„Ocenenie patrí aj nášmu personálu. Ten je vysoko preškolený a v predajni pôsobí ako dôležitý poradný hlas,“ doplnila marketingová manažérka Simona Brhelová. Druhé miesto obsadila trojposchodová predajňa outdoorového vybavenia Rock Point v Havlíčkovej ulici v Prahe a tretia priečka patrila prvému oficiálnemu českému obchodu LEGO, ktorý bol otvorený v roku 2022 v OC Westfield Chodov.

Ceny boli udelené aj v špeciálnych kategóriách. V kategórii „Česko platí kartou“ zvíťazil koncept predajne Hanácky grunt, ktorá na vidieku ponúka široký výber lokálnych potravín.

Cenu Visa za architektonické riešenie predajne si odniesla spoločnosť Lidl za citlivé riešenie prestavby historických priestorov pôvodnej banky pre predajňu v ulici Na Příkopě v Prahe.

Posledným oceneným obchodom sa stalo Řeznictví Stříbrný v kategórii digitálnych inovácií, ktorú im vynieslo ich dômyselné riešenie bezobslužných pokladníc.

„Teší nás, že sme dnes mohli oznámiť víťaza súťaže Visa Czech Top Shop 2023. Všetci finalisti ilustrujú silu inovácií malých a stredných podnikov pri poháňaní našej ekonomiky. Vo Visa sme zaviazaní pomáhať týmto podnikom rásť tým, že im poskytujeme prístup k našej platobnej sieti,. Tá im otvára dvere k miliónom potenciálnych zákazníkov po celom svete. Tento rok sledujeme trend, kedy malé a stredné podniky prechádzajú z lokálnych predajov do globálnej ekonomiky. A naša misia nie je len zjednodušiť platobný proces medzi obchodníkmi a zákazníkmi, ale aj znížiť náklady na platby medzi obchodníkmi a ich dodávateľmi prostredníctvom riešení ako Visa Direct a B2B Connect. Sme hrdí, že môžeme byť súčasťou tejto cesty, a tešíme sa na ich ďalšiu podporu v budúcnosti,“ povedal Petr Polák, country manažér spoločnosti Visa pre Českú republiku.

Finalisti Visa Czech Top Shop ročníka 2023

 1. LEGO® Store Chodov, Praha
 2. Lidl Na Příkopě, Praha
 3. Alensa v Lazarské ulici, Praha
 4. Řeznictví Stříbrný, Louny
 5. Česká mincovna v Havelské ulici, Praha
 6. Coop, Hustopeče
 7. Nobilis Tilia, Vlčí Hora
 8. Bonami Chodov, Praha
 9. Rock Point v Havlíčkově ulici, Praha
 10. Decathlon Homepark Zličín, Praha
 11. GymBeam na Rohanském nábřeží, Praha
 12. Martinus, Brno

Zdroj a foto: Visa Czech Top Shop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu