Tesco

Tesco daruje milión libier na pomoc pre ľudí zasiahnutých konfliktom na Ukrajine

Tesco myslí na všetkých ľudí, ktorých sa dotýkajú ťažké a náročné časy spojené s krízou na Ukrajine. Vďaka partnerstvám reťazca s Červeným krížom, potravinovými bankami a ďalšími charitatívnymi a humanitárnymi organizáciami sme pre nich pripravili pomoc vo forme finančnej podpory a humanitárnej pomoci.

Tesco prevádzky v Spojenom kráľovstve, Írsku a strednej Európe už v tomto smere urobili prvé kroky:

Na Krízovú výzvu Červeného kríža na pomoc Ukrajine (Red Cross Ukraine Crisis Appeal) daruje skupina Tesco sumu vo výške 1 milión libier (1,2 milióna eur) s cieľom podporiť nesmierne dôležitú prácu tejto medzinárodnej organizácie. Tímy Červeného kríža na Ukrajine a v susedných krajinách už dnes poskytujú nevyhnutnú podporu. Dobrovoľníci Červeného kríža zabezpečujú na Ukrajine prvú pomoc, teplé oblečenie a pomáhajú ľuďom v krytoch, útočiskách a na staniciach metra. Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) sa sústreďuje na obnovu dodávok vody, podporu zdravotníckych zariadení, dodávky potravín a poskytnutie útočiska ľuďom postihnutých vojnou.

Tesco - pomoc pre Ukrajinu
Skupina Tesco daruje sumu vo výške 1 milión libier (1,2 milióna eur)

V sobotu 26. februára 2022 Tesco na pomoc Ukrajine vyexpedovalo prvé zásielky potravinovej pomoci, hygienických potrieb a oblečenia z našich skladov v Maďarsku, Českej republike a na Slovensku. V spolupráci s oficiálnymi humanitárnymi organizáciami a miestnymi samosprávami reťazec pokračuje v jeho úsilí aj naďalej.

Pre tých, ktorí sa snažia dovolať sa svojim priateľom alebo blízkym, zvýhodnilo Tesco mobile na Slovensku využívanie mobilných služieb. A to pri medzinárodných volaniach a roamingu a Ukrajinu zaradilo medzi krajiny európskej zóny. Tesco prinesie ľuďom prichádzajúcim z Ukrajiny aj ďalšiu pomoc.

Tesco obchody a ich kolegovia a kolegyne reagujú individuálne na lokálne potreby. V dôsledku tejto situácie a pomáhajú sprostredkovať pomoc v ich komunitách, ale aj na hraniciach.

Zdroj a foto: Tesco

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu