Kaufland Bory

Kaufland otvoril 71 predajňu v SR

V bratislavskej časti Bory môžu obyvatelia hlavného mesta a okolia od 4. novembra nakupovať v novootvorenej predajni Kaufland. Je to už ôsma predajňa reťazca v Bratislave.

Moderný koncept na ploche 3 296 m2 prináša kupujúcemu všetko, čo potrebuje pre jednoduchý nákup. V prednej časti nájde oddelenie ovocia a zeleniny, nasleduje pekáreň a regály s bohatou ponukou čerstvého pečiva. Infopult so službami zákazníkom je pevnou súčasťou prevádzok. Rovnako ako samoobslužné pokladne. Samozrejmosťou je tiež regál s rýchlym občerstvením a obslužné pulty s mäsom a rybami. Pri pokladniach je umiestnený , ktoré kupujúcim výrazne ušetria čas pri platbe za nákup. Automat na vrátenie zálohovaných použitých PET fliaš a plechoviek je už zakomponovaný do priestorov predajne Kaufland.

Kaufland v lokalite Bory, Bratislava

K predajni patrí 274 parkovacích miest pre zákazníkov priamo pred budovou.

Prvý Kaufland s fotovoltaickým systémom

„V novej predajni ponúkame zákazníkom široký výber kvalitných a čerstvých výrobkov za výhodnú cenu pod jednou strechou a čo najpohodlnejší nákup. A keďže k cieľom našej spoločnosti patrí aj trvalá udržateľnosť a ochrana životného prostredia i klímy, využívame aj v tejto predajni moderné technológie, ktoré ich chránia,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Medzi takéto technológie patrí fotovoltaický systém na výrobu elektrickej energie zo slnečného žiarenia. Prvý takýto systém spoločnosť nainštalovala práve v predajni v Boroch. Budú nasledovať ďalšie prevádzky. Vďaka využitiu alternatívnych zdrojov energie na jednej predajni spotrebuje reťazec ročne o  približne 15 – 20 % menej elektrickej energie.

Novootvorená predajňa je vybavená úspornými LED svietidlami. Tento typ osvetlenia ušetrí v prevádzkach až štvrtinu energie. A navyše sa podieľa na celkovom znížení emisií CO2 až o 3 500 ton ročne. Ďalej systém rekuperácie využíva odpadové teplo z technológie priemyselného chladenia. Výrazne tak šetrí energie a prírodné zdroje. Určite stojí za zmienku, že Kaufland  takmer vo všetkých prevádzkach využíva odpadové teplo z chladiacich regálov a  ekologické chladivá s najmenším možným dopadom na životné prostredie.

Zdroj a foto: Kaufland

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu