Packeta prekonala hranicu 1 000 výdajných boxov

Packeta ako prvá na Slovenku presiahla 1 000 výdajných boxov. Stala sa tak najdostupnejšou službou na vyzdvihovanie zásielok pomocou výdajných boxov na Slovensku. Do konca roka ich chce mať viac ako 1 500. 

 

Packeta buduje najväčšiu sieť výdajných boxov

Záujem o vyzdvihovanie zásielok pomocou výdajného boxu neustále stúpa. Na tento rast záujmu zareagovala Packeta budovaním najväčšej siete výdajných boxov na celom Slovensku. Aktuálne prekonala hranicu 1 000 boxov. „Červené Z-Boxy môžete využívať od Oravskej Polhory až po Ižu, alebo od Záhorskej vsi až po východný Stakčín. Stali sa neoddeliteľnou súčasťou každej väčšej dediny, sídliska či miest kde sa pohybujú ľudia. Našim cieľom je byť našim zákazníkom pri doručovaní zásielok nablízku. Našich 1 000 výdajných boxov a milióny vyzdvihnutých zásielok napovedajú, že sa nám tento cieľ darí napĺňať,“ konštatuje Alexander Jančo, výkonný riaditeľ Packeta na Slovensku.

Packeta Z-Box

Zaujímavosti o Z-Boxoch:

  • Celkovo doručených zásielok:  752 811 (stav júl 2022)
  • Prvý Z-Box na Slovensku: Avion, Bratislava (spustený 4.1.2021)
  • 1 000 Z-Box na Slovensku:  Trnavské mýto, Bratislava (august 2022)
  • Mapa Z-Boxov na Slovensku

 

Predbehla už aj konkurenciu

Packeta spustila prvé výdajné boxy v roku 2021. Ako prvá na Slovensku priniesla najmodernejšiu verziu výdajného boxu (Z-Box), ktorý je napájaný na solárnu energiu a je plne bezkontaktný. Pri vyzdvihnutí zásielky nepotrebujete PIN alebo heslo. Stačí spárovať váš mobil pomocou Bluetooth s výdajným boxom.  „Pred niekoľkými rokmi sme urobili správne rozhodnutie. Verili sme, že Slováci si chcú sami rozhodovať kde a kedy si vyzdvihnú svoju zásielku. Inštaláciou siete najmodernejších Z-Boxov sme predbehli konkurenciu, ktorá dosahuje polovičné počty výdajných boxov. Rozdiel medzi nami a konkurenciou bude ešte viac narastať. Chceli by sme, aby naše Z-Boxy boli v budúcnosti na každom rohu,“ konštatuje Alexander Jančo.

Zdroj a foto: Packeta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu