V Seredi bola otvorená druhá filiálka dm

dm drogerie markt pri príležitosti otvorenia filiálky podporila sumou 3 947 eur realizáciu projektu Z rozprávky do rozprávky občianskeho združenia Čmeliačik.

 

dm otvorila druhý obchod v Seredi…

Koncom mája otvorila dm svoju filiálku v nákupnom centre Prúdy v Seredi. Jej otvorenie bolo opäť spojené s podporou vybraného lokálneho projektu, tentoraz na vybudovanie náučného ekochodníka Z rozprávky do rozprávky, realizovaného občianskym združením Čmeliačik pri mŕtvom ramene Váhu, ktorý má podporiť záujem detí, ale i širokej verejnosti o životné prostredie a vybudovať správne návyky v oblasti separácie či recyklácie. Združenie bolo podporené finančným príspevkom, keď mu dm darovala
30 % obratu novej predajne z prvého dňa jej otvorenia, čo činilo sumu 3 947 eur. Symbolický šek na darovanú sumu odovzdala predsedníčke predstavenstva OZ Čmeliačik Lenka Horváthová, regionálna manažérka dm drogerie markt.

„Otvorenie nového moderného nákupného centra Prúdy zjednoduší nakupovanie mnohým Seredčanom a my sme toho súčasťou. Nákupné centrum je v blízkosti supermarketu Billa, ktorý je už niekoľko mesiacov zabehnutý, a v novovybudovanej štvrti bude dopĺňať občiansku vybavenosť pre mnohé mladé rodiny, ktoré sa tu v krátkom čase usadia. V Seredi tak máme už druhú predajňu a sme opäť bližšie k svojim zákazníkom, aby boli nákupy pre nich čo najpohodlnejšie. Tešíme sa, že sme v rámci otvorenia tejto predajne mohli podporiť ďalší edukatívny projekt zameraný na ekológiu, ktorý realizuje OZ Čmeliačik,“ povedala Lenka Horváthová, regionálna manažérka dm drogerie markt.

…a podporila OZ Čmeliačik

Denisa Chatrnúchová, predsedníčka predstavenstva OZ Čmeliačik, dodáva: „Občianske združenie Čmeliačik by sa rado úprimne poďakovalo za prejavenú dôveru a podporu. Naše poďakovanie patrí aj všetkým ľuďom, ktorí v deň otvorenia novej predajne nakúpili a podporili naše aktivity, vďaka čomu cítime veľkú podporu a motiváciu pokračovať  vo svojej práci. Finančný príspevok nám umožní vytvoriť náučný chodník, ktorý bude slúžiť širokej verejnosti na osvetu a informovanosť. Tento chodník bude obsahovať zábavné, herné prvky, ktoré prinesú nielen zábavnú, ale aj edukatívnu hodnotu pre všetky vekové kategórie. Vznikne tak projekt zameraný na ochranu životného prostredia, rozvoj informovanosti o dôležitosti separácie a recyklácie a na podporu pozitívnych návykov správania sa v prírode a k prírode.“

Nová predajňa v NC Prúdy v Seredi

Nová predajňa je otvorená denne od 9. do 20. hodiny. Na privítanie boli pre zákazníkov v prvý deň jej otvorenia pripravené 10-násobné body za celý nákup, ktoré získali po predložení zákazníckej karty pri každom nákupe v tejto predajni. Pre všetkých zákazníkov boli v deň otvorenia pripravené k nákupu aj sprchovací gél z radu značky dm Balea a permanentná taška.

O projekte Z rozprávky do rozprávky

Pomocou vybudovaných hier sa deti naučia, ako sa správať k prírode, čo je to recyklácia, upcyklácia, ako vieme zužitkovať nepotrebné veci, ako sa správať k prírode a zvieratám. Ekoaktivity a ekohry budú zakomponované v prírode pri rieke Váh v katastri obce Dolná Streda a prvky budú slúžiť širokej verejnosti na oboznámenie sa s ekologickými činnosťami. Súčasťou osvety k ochrane životného prostredia bude vytvorený náučný panel čase rozkladania sa rôznych druhov odpadkov, osadia sa smetné nádoby na separáciu odpadu, hmyzí domček a ohnisko. Ďalej je v pláne vybudovanie knižnej búdky, kde široká verejnosť bude môcť vložiť alebo, naopak, zobrať si knižku na čítanie. V oddychovej zóne by v budúcnosti mala vzniknúť aj komunitná záhrada a bylinkový záhon.

Zdroj a foto: dm drogerie markt

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu