Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

V utorok 13. februára boli počas záverečného podujatia súťaže Visa Slovak Top Shop udelené ocenenia za uplynulý rok, pričom doslova sladké víťazstvo si v hlavnej kategórii vybojovala predajňa výrobcu čokolády LYRA PARK z Ivanky pri Nitre. Porotcovia súťaže Visa Slovak Top Shop udelili toto ocenenie už tretí krát. Zamerali sa hlavne na hodnotenie predajní z hľadiska kvality zákazníckej skúsenosti. Nominované predajne sa ďalej hodnotili v kategóriách ako dizajn, poriadok, jedinečnosť konceptu, kvalita služieb, využitie inovatívnych technológií, prístup personálu alebo podpora moderných platobných metód.

 

Víťazné prevádzky jednotlivých mesiacov vytvorili finálnu dvanástku a podobne ako po minulé roky, aj tohtoroční finalisti ukázali, že poskytovanie kvality a starostlivosť o zákazníkov v offline prostredí má aj v dnešnej digitálnej dobe veľký význam. Súťaž je navyše výnimočná v tom, že kombinuje hodnotenie odbornej a laickej verejnosti.

„Sme veľmi radi, že sme aj tento rok vyhlásili víťazov súťaže Visa Slovak Top Shop, nakoľko ocenené predajne sú okrem iného tiež príkladmi inovácie v oblasti digitálnych platieb. V spoločnosti Visa sme odhodlaní pomáhať im v raste poskytovaním prístupu k našej platobnej sieti, ktorá otvára dvere miliarde potenciálnych zákazníkov na celom svete. Naším poslaním je nielen zjednodušiť platobný proces medzi obchodníkmi a zákazníkmi, ale aj znížiť náklady na platby medzi obchodníkmi a ich dodávateľmi. Sme radi, že môžeme byť súčasťou inovatívnej cesty malých a stredných podnikov. Aj prostredníctvom digitálnych riešení ako Visa Direct alebo Click to Pay. Tie onedlho prinesieme na slovenský trh,“ uviedla Ľubica Gubová, Country manažérka spoločnosti Visa, ktorá je titulárnym partnerom súťaže už od jej založenia.

Výsledky Visa Slovak Top Shop 2023

Prvé miesto v hlavnej kategórii obsadil LYRA PARK sídliaci v Ivanke pri Nitre. Slovenský výrobca prémiových čokolád LYRA oslávil tento rok 15. narodeniny. Otvoril nový koncept predajne čokolády na svetovej úrovni. Ich predajňa je miestom, kde si môžete nielen kúpiť prémiové čokolády, ale zažiť tiež jedinečný čokoládový svet.

„Z ocenenia som milo prekvapený a potešený a chcem len poukázať na to, že sa jedná o komunitný projekt, ktorý združuje nielen našich zákazníkov, ale má byť miestom pre všetkých. Ďakujeme za tento impulz a už teraz máme rozpracovaných niekoľko inovácií ako je čokoládový workspace pre verejnosť, bezlepková kakaová pekáreň či outdoorové aktivity,“ povedal Karol Stýblo, zakladateľ čokoládovne LYRA. Druhé miesto sme odovzdali lekárni St. Martin Pharmacia v Bratislave a na treťom sa umiestnil netradičný priestor OOZI v Trnave.

Martin Hainzl (VISA), Karol Stýblo (LYRA), Ľubica Gubová (VISA)

Ocenenia sa udeľovali aj v špeciálnych kategóriách. Možnosť rozhodovať dostala aj laická verejnosť. Tento rok si Cenu verejnosti odniesla udržateľná predajňa Kaufland v Záhorskej Bystrici. Cenu zamestnancov Visa zase získal unikátny koncept MODIVO / eobuv.sk v Bratislavskej Eurovei, ktorý vyniká najmä inovatívnym a moderným riešením a výborným prístupom personálu.

Dvanásť finalistov súťaže Visa Slovak Top Shop za rok 2023:

 1. Január – OFF TREND SHOP, Bratislava
 2. Február – Panta Rhei (Aupark), Bratislava
 3. Marec – TATRATEA SHOP, Kežmarok
 4. Apríl – Idylika, Martin
 5. Máj – Smart Light, Bratislava
 6. Jún – Möbelix, Trnava
 7. Júl – St. Martin Pharmacia, Bratislava
 8. August – OOZI, Trnava
 9. September – Lyra PARK, Ivanka pri Nitre
 10. Október – Kaufland, Záhorská Bystrica
 11. November – MODIVO/e-obuv.sk, Bratislava
 12. December – Botanical Lab, Bratislava

Zdroj a foto: Visa Slovak Top Shop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu