COOP Jednota Slovensko je TOP firma mladých 2022

JCI-Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia), mimovládna nezisková organizácia uskutočnila už 20. ročník ankety o TOP firmu mladých. Anketa sa konala od 1.10. do 20.11. 2022 na vysokých školách po celom Slovensku. Na prvom mieste v kategórii obchodné reťazce – potravinársky tovar sa umiestnila spoločnosť COOP Jednota Slovensko.

 

Cieľom ankety je zistiť nezávislý pohľad mladých ľudí na pôsobenie, aktivity, imidž, hospodárske úspechy firiem, ktoré podnikajú v Slovenskej republike. Hlavná anketová otázka znela: „Ktorá firma resp. obchodná značka v príslušnom odvetví podnikania je pre vás synonymom úspešnosti, dobrého renomé ako aj kvalitných výrobkov resp. služieb  (podmienkou bolo, že musí ísť o firmu, ktorá má sídlo alebo pobočku v SR). Anketa sa uskutočnila na viacerých úrovniach. Každý študent si mohol vybrať  obchodnú značku podľa vlastného uváženia v rámci príslušného odvetvia pôsobenia a tej pridelil jeden hlas na úrovni jednotlivých odvetví podnikania kde sa vyhlasovala „TOP firma  mladých r. 2022“ .

Ilustračné foto: Supermarket Tempo / COOP Jednota
Ilustračné foto: Supermarket Tempo / COOP Jednota

Prvé miesto pre COOP Jednotu Slovensko

Vzorku respondentov za rok 2022 tvorilo 20 odborných fakúlt vysokých škôl v rámci všetkých krajov Slovenskej republiky. Reprezentatívnu vzorku predstavovalo 1 500 študentov vysokých škôl. Z každej fakulty  bolo vybraných 75 študentov. Spoločnosť COOP Jednota Slovensko sa v aktuálnom ročníku umiestnila na prvom mieste v kategórii obchodné reťazce – potravinársky tovar. Ocenenie z rúk výkonného predsedu JCI-Slovensko, Mariána Meška, prevzal predseda COOP Jednoty Slovensko Ján Bilinský. „Ocenenie od mladých ľudí je pre nás silnou motiváciou a výzvou do budúcna. Teší ma, že naša tradičná maloobchodná sieť predstavuje aj pre mladých ľudí úspešnú spoločnosť s dobrým menom a kvalitnou ponukou. Táto skutočnosť je pre nás potvrdením, že naše rozhodnutia smerom k modernizácii, digitalizácii a udržateľnosti sú správne, a že tým oslovujeme aj mladú generáciu zákazníkov,“ zdôrazňuje Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko.

20. ročník ankety

Anketu uskutočnila, mimovládna, nezisková organizácia už po 20. krát. JCI-Slovensko je partnerskou organizáciou Junior Chamber International so sídlom v USA. „Ide o jednu z najväčších organizácii pre mladých podnikateľov a lídrov na svete. V ankete vyjadrujú mladí ľudia názor, ktoré firmy sú pre nich symbolom kvality a úspechu v danom odvetví podnikania. Nakoľko sa naša organizácia venuje hlavne aktivitám pre mladých ľudí, ich hlas je pre nás dôležitý a inšpiratívny. Srdečne gratulujem víťazovi v tejto kategórii,“ Marián Meško, výkonný predseda, JCI-Slovensko.

Zdroj: COOP Jednota Slovensko                   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu