Deň narcisov môžete podporiť v Tescu, dm drogerie markt aj v COOP Jednote

Aj zákazníci Tesca, drogérie dm a COOP Jednota sa môžu popri nakupovaní zapojiť do najväčšej zbierky na pomoc onkologickým pacientom – Deň narcisov. Tesco je totiž už piatykrát špeciálnym partnerom celoslovenskej zbierky, ktorú 28 rokov organizuje združenie Liga proti rakovine.

Zbierka Deň narcisov takmer tri dekády

Zbierka Deň narcisov bude po celom Slovensku prebiehať vo štvrtok 18. apríla 2024, v predajniach Tesco bude zbierka pokračovať ešte ďalšie dva dni – do soboty 20. apríla 2024. Zákazníci môžu na podporu aktivít Ligy proti rakovie prispieť priamo do pokladničiek dobrovoľníkom alebo prostredníctvom zakúpenia kupónov v hodnote 1 euro, 3 eurá alebo 5 eur*. Kupóny nájdu pri pokladniciach alebo ich načítajú počas platby za nákup pri samoobslužnej pokladni.

„Tesco ako pevná súčasť komunít už 27 rokov pomáha všade tam, kde je to potrebné. Teší nás, že môžeme opäť podporiť dôležitú zbierku Deň narcisov, ktorá pomáha najmä psychicky podporiť pacientov s rakovinou a pomôcť im zvládať náročnú liečbu. Pomáhať spolu s našimi zákazníkmi má zmysel, v rámci partnerstva s Ligou proti rakovine sme v Tescu od roku 2020 vyzbierali približne 300-tisíc eur, čo je skvelý výsledok,“ hovorí Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov použije Liga proti rakovine na realizáciu overených a užitočných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

Partnerstvo s Tescom aj počas pandémie

„Partnerstvo s Tescom má pre nás mimoriadne veľký význam. Práve Tesco bolo jedným z dvoch partnerov, ktorí nás ,zachránili‘ počas dvoch pandemických rokov, keď zbierka nemohla prebiehať v uliciach. Bez ich pomoci, podpory organizačnej, ale i finančnej netušíme, ako by sme pandemické roky zvládli. Veľmi oceňujeme, že Tesco ako náš partner umožňuje ľuďom podporu zbierky a prejav solidarity ešte ďalšie dva celé dni mimo jediného dňa zbierky v uliciach. Táto spolupráca sa osvedčila a sme radi, že v nej pokračujeme,“ prezrádza Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine, a dodáva: „Onkologickí pacienti citlivo vnímajú prejav solidarity a podpory, ktorý sa im počas Dňa narcisov dostáva. Preto je pre nás veľmi cenné, ak máme možnosť čo najviac využiť priestor, kde sa sústreďuje veľa ľudí na jednom mieste, ako sú aj predajne Tesca. Viac ľudí tak môže prejaviť svoju spolupatričnosť pripnutím narcisu a podporiť ľubovoľným príspevkom, ak sa preň rozhodnú.“

Vyše 900–tisíc narcisov bude na Deň narcisov 18. apríla 2024 v teréne rozdávať 12-tisíc dobrovoľníkov, ktorých zastrešuje vyše 800 spolupracujúcich subjektov – spoluorganizátorov.

Ako sa možete zapojiť do zbierky Deň narcisov v Tescu?

  • · Darovať dobrovoľníkom príspevok v Tescu počas zbierky na Deň narcisov
  • · Kúpiť kupón v hodnote 1 euro, 3 eurá alebo 5 eur pri pokladniach* od 18. do 20. apríla 2024
  • · Pripnúť si narcis · Ďalšie spôsoby darovania nájdete na www.dennarcisov.sk

K zbierke sa pripojila aj COOP Jednota

Zbierka, napĺňajúca rozmer ľudskosti a solidarity, stiera počas svojho konania i princípy konkurencie. V rámci spoločenskej zodpovednosti sa obchodné spoločnosti spájajú pre dobrú vec. K partnerom zbierky sa dlhodobo pripája aj domáca maloobchodná sieť COOP Jednota. „O tom, že zdravie je najväčšou ľudskou devízou niet pochýb. Spolu s našimi zákazníkmi dokážeme pomáhať a byť empatickí aj pri tejto dôležitej zbierke. Dobrovoľníci sa budú 18.04. pohybovať v okolí predajní COOP Jednoty, vo všetkých regiónoch, čím vyjadrujeme spolupatričnosť a podporu spolu s našimi zákazníkmi,“ zdôrazňuje Ján Bilinský, predseda predstavenstva, COOP Jednota Slovensko. Pomoc a humánny prístup boli základom spotrebného družstevníctva už pri jeho zrode a tieto hodnoty sa v systéme COOP Jednota napĺňajú dodnes.

V dm drogerie markt prebehne aj interná zbierka

„Sme veľmi radi, že narcis ako symbol spolupatričnosti, pomoci a nádeje pre ľudí trpiacich rakovinou je opäť na pár dní aj našou súčasťou a môžeme tak už piaty raz podporiť činnosť Ligy proti rakovine, a to tak materiálnou pomocou pre dobrovoľníkov, ako aj internou zbierkou medzi našimi spolupracovníkmi, zbierkou v našich predajniach a opäť aj finančnou podporou,“ povedal Martin Podhradský, konateľ spoločnosti dm drogerie markt.

Na Slovensku trpí onkologickým ochorením čoraz viac ľudí. Aj v tomto roku Liga proti rakovine, ktorá na Slovensku pôsobí viac ako 33 rokov, organizuje zbierku Deň narcisov, ktorá sa koná za účasti dobrovoľníkov tradične v uliciach, ale i v niektorých obchodných spoločnostiach, medzi ktorými nechýba ani dm.

„Je nám veľkou cťou a potešením, že dm drogerie markt je opätovne jedným z našich TOP partnerov. Vážime si ochotu vedenia, ktoré i tohto roku okrem možnosti realizácie zbierky priamo v predajniach odsúhlasilo i priamu finančnú podporu zbierky. Mimoriadne si vážime podporu zamestnancov, ktorí popri svojich bežných pracovných povinnostiach budú pri pokladniach záujemcom z radov zákazníkov za dobrovoľný príspevok ponúkať narcis – symbol zbierky na podporu onkologických pacientov. Pacienti Deň narcisov vnímajú mimoriadne citlivo. Je pre nich symbolom nádeje a prejavu solidarity. Preto je dôležité, aby sme týmto symbolom v čo najväčšom počte našu spolupatričnosť vyslali. Spoločnosti dm patrí naša veľká vďaka, že nám v tom pomôže,“ povedala Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

* Pozn.: Kupóny budú k dispozícii vo všetkých predajniach Tesca okrem bývalých Žabiek zmenených na Tesco Expresy.

Zdroj: Tesco, dm drogerie markt, COOP Jednota, Foto: Tesco, dm drogerie markt

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu