Vizuál Ukrajina

Lidl a Kaufland podporia ľudí zasiahnutých konfliktom na Ukrajine

Spoločnosti Lidl a Kaufland reagujú na aktuálne udalosti na Ukrajine. Spoločne sa rozhodli poskytnúť finančnú čiastku v hodnote 500 000 eur humanitárnej organizácii Slovenský červený kríž. Tá pomáha ľuďom na ukrajinsko-slovenskej hranici.

Oba reťazce dianie na Ukrajine pozorne sledujú. Ako medzinárodné spoločnosti vnímajú potrebu pomoci ľuďom utekajúcim v strachu o vlastný život do zahraničia. Z toho dôvodu sa rozhodli pomôcť tým, ktorí v tejto chvíli pomoc najviac potrebujú. Ľuďom utekajúcim z Ukrajiny, medzi ktorými sú prevažne starší ľudia, ženy a deti. Aj z toho dôvodu sa rozhodli spolupracovať so Slovenským červeným krížom, ktorý má s poskytovaním pomoci bohaté skúsenosti a ktorého prioritou je zmierňovať utrpenie ľudí.

Vizuál Ukrajina
Lidl a Kaufland pomohli ľuďom zasiahnutých konfliktom

Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža: „Situácia je veľmi vážna a mimoriadne zložitá. Naši ľudia sú v plnom nasadení, riešia situácie, ktoré sme v našej krajine nezažili. Snažíme sa pomáhať zvládať extrémny nápor ako najlepšie vieme. Vaša pomoc pre nás znamená možnosť operatívne riešiť problémy, ktoré vznikajú z minúty na minútu.  Preto mi dovoľte poďakovať za všetkých, ktorí sú vonku, cez deň i v noc i za všetkých, ktorí vydávajú maximum, aby zabezpečili ich podporu.“

Okrem finančného daru pre ľudí zasiahnutých konfliktom prispeli Lidl a Kaufland cez víkend aj materiálnou pomocou. Ako členovia Slovenskej aliancie moderného obchodu ju darovali ľuďom na hraničných priechodoch. Jednalo sa najmä o základné a trvanlivé potraviny, základné hygienické potreby, detské výživy či plienky.

Zdroj: Lidl, Kaufland

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu