Na Triblavine vyrástla diaľničná reštaurácia McDonald’s 

Na exite pri Triblavine v úseku diaľnice D1 medzi Bratislavou a Sencom nájdete od dnešného dňa v poradí už druhú diaľničnú, samostatne stojacu reštauráciu McDonald’s. Prevádzka je koncipovaná ako reštaurácia novej generácie a poteší všetkých motoristov, ktorým ponúka príležitosť na rýchle a kvalitné občerstvenie. Samozrejmosťou je obľúbená možnosť objednania jedla priamo z auta prostredníctvom McDrive a tiež kaviarenská časť McCafé.

McDonald´s pri Triblavine potvrdzuje expanzné plány

Spoločnosť McDonald’s ako najväčší prevádzkovateľ reštaurácií na Slovensku pokračuje v plánovanej expanzii. Najnovšie otvára v poradí už tridsiatu deviatu reštauráciu, ktorá vyniká svojou polohou. Umiestnená je na obojstrannom exite z diaľnice D1, pričom je na strane z Bratislavy v smere na Senec a po reštaurácii v Beladiciach ide už o druhú prevádzku, ktorá sa nachádza pri rýchlostnej ceste či diaľnici.

„Otvorením novej diaľničnej reštaurácie v Triblavine potvrdzujeme naše biznisové plány s expanziou a sme radi, že sa nám darí pokračovať v rozširovaní siete našich nových prevádzok v rámci Slovenska.  Sme radi, že týmto ponúkneme motoristom možnosť na príjemnú prestávku, v rámci ktorej si môžu chvíľku odpočinúť od šoférovania, občerstviť sa či vychutnať si kvalitnú kávu z McCafé,“ hovorí Richard Boháč, Development Manager pre McDonald’s na Slovensku.

Interiér v dizajne „Geometry“

Nová reštaurácia na mape Slovenska disponuje 145 miestami na sedenie. Príjemné posedenie s dobrým jedlom si môže na terase vychutnať 52 zákazníkov. Pred prevádzkou je pre návštevníkov prichystaných celkovo 41 parkovacích miest a dve miesta pre autobusy. V exteriéri reštaurácie sa nachádza vonkajšie detské ihrisko – playland. McDonald’s otvorením ďalšej prevádzky vytvoril celkovo 90 nových pracovných miest, ktoré ponúkajú pracovnú príležitosť aj študentom, mamičkám, zdravotné znevýhodneným osobám i seniorom.

Interiér novootvorenej reštaurácie je vyhotovený v modernom dizajne s názvom Geometry, ktorý sa vyznačuje pôsobivou zmesou geometrických ilustrácií či šedých betónových panelov a stelesňuje dokonalú rovnováhu medzi sofistikovanosťou a hravosťou. Vo vnútorných priestoroch je pre návštevníkov pripravených 10 samoobslužných objednávacích plôch, tzv. kioskov. S ich pomocou si zákazníci rýchlo objednajú obľúbený pokrm či nápoj, prípadne môžu spraviť aj dobrý skutok a zaokrúhlením výslednej sumy prispieť na charitatívne aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, ktorá pomáha malým pacientom  a rekonštruuje detské oddelenia v slovenských nemocniciach. So zabavením najmenších zas pomôžu digitálne hry pre deti, ktoré sú taktiež umiestnené v interiéri. Nechýba ani kaviarenská časť McCafé.

Reštaurácie novej generácie

Líder v gastro segmente dbá aj na životné prostredie a neustále inovuje svoje reštaurácie. V roku 2019 spoločnosť McDonald’s predstavila a spustila koncept reštaurácie novej generácie, ktorá ponúka zákazníkom produkty vysokej kvality a čerstvosti, uľahčuje prácu zamestnancom a v neposlednom rade pôsobí šetrnejšie voči životnému prostrediu. Rekuperačné jednotky používané na vetranie nielenže zvyšujú kvalitu vnútorného prostredia, ale najmä šetria energiu vďaka spätnému získavaniu tepla.

McDonald’s vybavil kuchyne energeticky úspornejšími spotrebičmi s efektívnejším využívaním energie i surovín.  Napríklad fritéza typu LOV ušetrí až 40 % oleja a funkcia automatickej filtrácie zabezpečí lepšiu kvalitu a výslednú chuť jedál. Grily, ktoré sa používajú na prípravu dokonale prepečených plátkov mäsa, majú nižšiu spotrebu energie a na chladenie a mrazenie používa McDonald’s výhradne ekologické chladivá. K zníženiu energetickej náročnosti  prispieva aj LED osvetlenie, ktoré je až o 75 % efektívnejšie v porovnaní s bežným osvetlením. Systém monitoringu elektrickej energie bráni plytvaniu energiami v celej prevádzke. Okrem triedenia odpadu po zákazníkoch v špeciálnej miestnosti sa zbiera aj olej z fritéz, ktorý sa po použití druhotne využíva na výrobu bionafty.

Vedľa novej reštaurácie na exite Triblavina nebudú chýbať dve rýchlo nabíjacie stanice pre elektromobily. Pôjde v poradí o sedemnástu prevádzku McDonald’s na Slovensku s e-nabíjacími stanicami, ktoré prevádzkuje partnerská spoločnosť ZSE Energia, a. s.

Zodpovednosť za prevádzku reštaurácie preberá dlhoročný partner a franšízant Anton Novotný, ktorý na Slovensku vlastní a prevádzkuje už sedem reštaurácií. „Byť zodpovedný za plynulý chod prevádzky a stáť na jej čele je nielen veľkou príležitosťou, ale aj obrovskou zodpovednosťou. Franchising však nie sú preteky o to, kto bude vlastniť najviac reštaurácií. Je za ním množstvo práce, úsilia a najmä ľudí, ktorí sú najdôležitejším motorom. Som veľmi rád, že sa mi naskytla príležitosť otvoriť moju prvú diaľničnú reštauráciu na exite Triblavina, ktorá určite poteší množstvo motoristov, ale i cestujúcich rodín,“ skonštatoval franšízant Anton Novotný.

Zdroj a foto: McDonald´s

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu