Renáta Peťovská je novou riaditeľkou sekcie obchodu v COOP Jednote Slovensko

Nový rok priniesol zmeny v organizačnej štruktúre COOP Jednoty Slovensko, s.d. Najzásadnejšou zmenou je rozšírenie sekcie obchodu o odbor rozvoja maloobchodnej siete. Od 01.01.2024 vedie organizačne doplnenú sekciu obchodu a rozvoja maloobchodnej siete, na pracovnej pozícii riaditeľka sekcie obchodu a rozvoja maloobchodnej siete, Renáta Peťovská.

Nová riaditeľka v COOP Jednota Slovensko

Nová riaditeľka pôsobila od roku 2001 v top manažmente spoločnosti Julius Meinl Coffee Group. Od roku 2020 zastávala v spoločnosti pozíciu regionálnej riaditeľky pre Strednú Európu a Taliansko (Regional Director Central Europe & Italy). Rakúska rodinná firma so 160 ročnou tradíciou má dcérske spoločnosti a obchodných partnerov vo viac ako 70 krajinách. Renáta Peťovská získala počas svojej profesijnej cesty bohaté skúsenosti z riadenia zameraného na rozvoj podnikania v oblasti FMCG a transformáciu v CEE regióne. Viedla tím viac ako 300 zamestnancov v piatich krajinách (Rakúsko, Taliansko, Slovinsko, Česko a Slovensko).

Tradícia a zmysluplný vzťah k regionálnej produkcii

S viac ako 20 ročnými skúsenosťami s vedením ľudí prináša profesionálny prístup, dynamiku, zmysel pre cieľ a otvorenosť novým výzvam. „Som rada, že sa po rokoch strávených v zahraničí vraciam na Slovensko a môžem svoje skúsenosti z európskych trhov aplikovať a využiť na slovenskom trhu. Môj návrat ma teší o to viac, keďže som sa stala súčasťou tímu najväčšej slovenskej maloobchodnej siete, ktorá má za sebou bohatú tradíciu, viac ako 14 000 zamestnancov, takmer 2 000 predajní vo všetkých regiónoch a množstvo verných zákazníkov. Práca s otvorenými a tvorivými ľuďmi je pre mňa inšpiráciou a verím, že spoločne dokážeme napredovať v neustále silnejúcej konkurencii v oblasti maloobchodu na Slovensku,“ hovorí Renáta Peťovská, nová riaditeľka sekcie obchodu a rozvoja maloobchodnej siete, COOP Jednota Slovensko, s.d.

A dodáva, že práve možnosť urobiť niečo konkrétne pre našu krajinu ju vrátila domov. „Julius Meinl Coffee Group ako rodinná firma si zakladá na ľuďoch, vzťahoch, tradícii a trvalých hodnotách. Počas môjho pôsobenia v Rakúsku som veľmi intenzívne vnímala ich presvedčivý a zmysluplný vzťah k regionálnej produkcii a domácej značke. Vzbudilo to vo mne túžbu vrátiť sa na Slovensko a o mojom novom pôsobisku bolo rozhodnuté. COOP Jednotu vnímam ako nositeľa tradičného, domáceho slovenského obchodu so snahou podporovať domácich producentov a rast ekonomiky Slovenska.“

Zdroj a foto: COOP Jednota Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu