Shell

Shell predstavuje Shell Recharge

Spoločnosť SHELL Slovakia s.r.o., uviedla vlastné riešenie pre nabíjanie elektromobilov na Slovensku. Prvá nabíjacia stanica Shell Recharge sa nachádza čerpacej stanici Beladice. Obojstranne prístupná nová stanica leží pri rýchlostnej ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Nitry. Služba ponúka nabíjaciu kapacitu 50 kW.  

Po spolupráci s IONITY prichádza Shell Recharge

Spoločností Shell a IONITY už uviedli prvú vysokorýchlostnú nabíjaciu stanicu IONITY na Slovensku. Teraz sieť čerpacích staníc, prichádza s vlastným riešením pre elektromobilitu s názvom Shell Recharge. Na čerpacej stanici pri obci Beladice môžu vodiči elektromobilov využívať nabíjací stojan s výkonom 50 kW s 2 miestami na dobíjanie. Táto služba zvyčajne poskytuje nabíjanie od 0 % do 80 % za približne 30 minút. Elektrická energia používaná pre obe dobíjacie miesta pochádza zo slovenských obnoviteľných zdrojov.

„Sme veľmi radi, že môžeme nadviazať na spoluprácu s IONITY. Prinášame na Slovensko ďalšie riešenie pre vodičov jazdiacich v elektromobiloch. Snažíme sa zákazníkom prinášať služby a produkty, ktoré im uľahčia prechod k nízko emisnej doprave,“ vysvetľuje Jan Čapský riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

Shell Recharge

Zákazníci môžu platiť za dobíjanie prostredníctvom nabíjacích kariet GreenWay

Globálnou ambíciou spoločnosti je poskytovať zákazníkom najlepšie a najpohodlnejšie riešenia pre dobíjanie elektromobilov a umožňovať im nabíjať ich tam, kde potrebujú a v čase, keď to potrebujú. Momentálne sieť prevádzkuje na svete 75 000 dobíjacích miest pričom ambíciou spoločnosti je do roku 2025 prevádzkovať 200 000 nabíjacích miest, z ktorých bude najmenej 30 000 vlastným konceptom Shell Recharge.

Zákazníci môžu platiť za dobíjanie prostredníctvom nabíjacích kariet GreenWay. Je to výhodné, pretože záujemci o nabíjanie sa nemusia registrovať v ďalšej službe.

Okrem rozvoja elektromobility pracuje spoločnosť na neustálom zvyšovaní účinnosti tradičných palív a podporuje rozvoj palív s nízkymi emisiami, ako sú vodík, biopalivá a zemný plyn a to v súlade s možnosťami danej krajiny.

Foto: Shell Beladice

Zdroj a foto: Shell

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu