vitazi november

Visa Slovak Top Shop ocenila inovatívne prevádzky

V novom nákupnom centre zákazníci už očakávajú, že dizajn prevádzok bude ponúkať to najmodernejšie, čo je práve na trhu. Týka sa to aj známych sietí, ktorých novootvorené filiálky sú takmer vždy lepšou verziou tých starších a zákazníkom dobre známych. A často sú tiež inovatívne a na takej úrovni, ktorá neujde pozornému oku poroty projektu Visa Slovak Top Shop. 

V mesiaci október boli ocenené inovatívne prevádzky:

Prvé miesto – YEME, Tomášikova

Predajňa Yeme na Tomášikovej ulici v Bratislave ponúka lokálne potraviny. Nemenej príťažlivá aj po vizuálnej stránke. Yeme vo svojej ponuke prezentuje najmä domácich výrobcov a zahraničných remeselných výrobcov. Čerstvé a chutne vyzerajúce mäso, pekáreň z úplne iného cesta alebo produkty z fariem, to všetko vytvára mix, ktorý je na úrovni kvalitných, poctivých rodinných potravín s dobrým úmyslom. Tovar vždy dokonale usporiadaný, samozrejme doplnený a prehľadne označený a personál, ktorý je k dispozícii a vždy vie poradiť.

Druhé miesto – L’Occitane, Eurovea

Levanduľové polia, ružové záhony, čerešňové kvety… Zatvoríte oči a ocitáte sa v Provence. Táto luxusná, francúzska značka prírodnej kozmetiky má v bratislavskom nákupnom centre Eurovea príjemnú predajňu s profesionálnym personálom, vernostným programom zastrešenú sviežim a energickým konceptom. Ak sa vám podarí navštíviť ju ešte pred Vianocami, bez originálneho darčeku zaručene neodídete.

Tretie miesto – Bonami, Eurovea

A sme doma! Kto rád nakupuje nábytok či doplnky do domácnosti online, dizajnovka Bonami mu nebude cudzia a určite ho poteší, že sa otvorili dvere možností v kamennej výdajni v Bratislave. Veď kto si radšej neobzrie inšpirácie do svojej domácnosti naživo? Tovar si vyzdvihnete, poradíte sa s personálom a len s veľmi ťažkým srdcom odídete iba s vašou objednávkou.

V mesiaci november boli ocenené inovatívne prevádzky:

Prvé miesto – Martinus, Nivy

Ak cestujete autobusom do Bratislavy a z Bratislavy, pravdepodobne sa nevyhnete návšteve novootvoreného nákupného centra Nivy. Cesta rýchlejšie ujde s dobrou knihou a čakanie na spojenie vám spríjemní originálna „kníhkaviareň“. Len nesmiete vyberať pridlho, aby ste nezmeškali spoj. Výber vám uľahčia technológie – v Martinuse si totiž na tablete vyberiete, čo vás zaujme a ten uvedie oddelenie a poličku, kde titul ľahko nájdete. Ak máte trochu viac času, poteší vás káva či koláčik v kaviarni Foxford. Martinus má okrem originálneho usporiadania širokého výberu publikácií aj iné nápadité prvky. Myslí aj na mladších zákazníkov – v špeciálnom oddelení sa prenesú do rozprávky alebo sa skryjú v bunkroch či zabudnú v mini čitárničkách.

Druhé miesto – Play Go Smart, Nivy

Vitajte vo virtuálnej realite. Ak ste rodený hráč, toto je váš svet. Herné konzoly či doplnky k svojmu mobilnému telefónu, nový počítač alebo najnovšie smart technológie nájdete v jedinečnom koncepte progamingových predajní. Vyškolený personál zasvätí aj laika. PGS pútavým spôsobom využíva digitálne technológie a POP na ploche celej predajne.

Tretie miesto – Cafepoint, Aupark

Takto chutí svet kávy. Cafepoint ponúka širokú škálu horkastých chutí z celého sveta. Aj skúsenému kávičkárovi bude mať čo povedať skvelý a dobre informovaný personál. Pri nákupe kávy so sebou si môže vybrať nový kávovar, ochutnať čokoládu alebo sa poradiť pri výbere zrnkovej kávy na doma.

Predstavujeme Servisnú stanicu Slovnaft na Prístavnej v Bratislave

Martin Gregor, Slovnaft (vlavo) a cenu odovzdáva Martin Hainzl, Visa (vpravo)

Pripomeňme si ešte bližšie víťaza septembrového udeľovania cien Visa Slovak Top Shop. Najmodernejšia servisná stanica v strednej Európe sa nachádza na Prístavnej ulici v Bratislave. Okrem tradičnej možnosti doplnenia paliva tu zákazníci nájdu množstvo nadštandardných a inovatívnych služieb. Netradičný dizajn servisnej stanice Prístavná v sebe zároveň ukrýva viaceré ekologické a technologické riešenia. Jej poloha je taktiež symbolická – stojí na mieste, kde v minulosti stála rafinéria minerálnych olejov Apollo, považovaná za predchodcu Slovnaftu, a kde zároveň v súčasnosti prebieha výstavba najmodernejšej štvrte v Bratislave.

„Sme veľmi radi, že naša čerpacia stanica Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave vyhrala prvé miesto v súťaži VISA Slovak Top Shop za mesiac september. Ocenenie len podčiarkuje fakt, že táto čerpacia stanica je naďalej unikátna nielen v našej sieti, ale myslíme si, že aj v stredoeurópskom regióne. Zároveň je aj ocenením práce ľudí, ktorí na nej pracujú. Pre nás je to zároveň záväzok, aby sme naďalej zvyšovali úroveň našich čerpacích staníc aj v budúcnosti, aby sme sa z takýchto cien mohli tešiť čo najčastejšie,“ uviedol Martin Gregor, Retail Consumer & Digital Marketing Manager, Slovnaft.

Vysoká úroveň zákazníckej skúsenosti

Ľubica Gubová, Country Lead pre Slovensko: „Čerpacia stanica spoločnosti Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave upúta svojím nezvyčajným dizajnom už na prvý pohľad. V tomto výsostne funkčnom segmente retailu je to nečakané a prináša tak zaujímavé oživenie. Nielen vizuálny dojem, kedy aj interiérové zariadenie a usporiadanie vhodne dopĺňa jeho exteriérové poňatie, ale aj zákaznícka skúsenosť je tu naozaj na vysokej úrovni. K nej vo významnej miere prispieva umiestnenie samoobslužných platobných terminálov na stojanoch, ktoré zákazníkom umožňujú rýchlu a jednoduchú platbu kartou. Prvé miesto je tiež ocenením práce personálu a ich prozákazníckeho prístupu. Víťazovi gratulujeme.“

„Unikátna servisná stanica Slovnaft je najmodernejšou v strednej Európe. Nájdete tu inovatívne služby ako sú infokiosk pri vstupe do predajne, ktorý podáva informácie o prebiehajúcich akciách, faktoch o palivách a Bonus klube. Poskytuje rady motoristom napríklad aj o dopravnej situácii, počasí, turistických atrakciách a iné aktuality. V stanici zaujmú taktiež zabudované tablety v stoloch a mobilný čašník, ktorý poskytuje zjednodušenú platbu už pri tankovaní alebo zároveň umožňuje objednať si z ponuky jedál,“ komentuje víťaznú prevádzku Petra Javorníková, Marketing Manager Visa Slovak Top Shop.

Jedinečný Forbes Business Lounge s najmodernejšími technológiami je rokovacou miestnosťou, ktorá je k dispozícii pre zákazníkov na cestách a dokáže im poskytnúť žiadané súkromie. Vo svete obľúbená služba dog wash slúžiaca pre hygienu domácich miláčikov a detský kútik robia zo stanice „family friendly“ miesto. Zaujímavosťou je živá zelená stena na toaletách. Čerešničkou na torte je priateľský a ochotný personál.

Titulárnym partnerom projektu je spoločnosť Visa. Ďalšími partnermi sú spoločnosti Samsung, POS Media, Empea a MORIS design SK. Mediálnym partnerom hodnotenia retailových prevádzok je časopis instore Slovakia.

Uvítame, ak nominácie na kvalitné prevádzky, ktoré by sa podľa vás mali súťaže zúčastniť, pošlete na emailovú adresu nominacia@slovaktopshop.sk.

Článok vyšiel v časopise instore Slovakia, Zdroj a foto: Visa Slovak Top Shop, archív redakcia, Slovnaft

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu