Terno

TERNO real estate dokončilo integráciu predajní po CBA Market

Spoločnosť TERNO real estate úspešne dokončila integráciu 12 predajní siete potravín CBA Market. V priebehu dvoch mesiacov sa tak značka Terno dostala do nových regiónov Slovenska.

Terno integráciou CBA Market preniká do regiónov

TERNO real estate v novembri 2021 informovalo o podpísaní zmluvy o odkúpení 12 predajní potravín od spoločnosti CBA Market, s. r. o. Už v januári 2022 v rámci akvizície otvorilo prvé tri prevádzky v sieti obchodov Terno. Týmto krokom posilní svoje postavenie na slovenskom trhu. „Otvorením týchto nových predajní sa postupne približujeme aj k regiónom východného Slovenska, čím napĺňame náš dlhodobý cieľ: stať sa celoslovenským reťazcom,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti TERNO real estate Stanislav Čajka.

Terno a CBA Market
Terno integrovalo predajne CBA Market

Zákazníci tak budú môcť nakupovať v novootvorených potravinách Terno  v Brezne, Beňuši, Dobovej-Nemeckej, Závadke nad Hronom, Polomke, Svätom Jure, Banskej Bystrici, Bratislave či obci Jasenie. „Nesmierne nás teší, že týmto krokom budeme opäť bližšie ľuďom aj v regiónoch, v ktorých sme doteraz nepôsobili. Mnoho nových predajní je v okrese Brezno, odkiaľ je to len kúsok od východného Slovenska. Verím, že čoskoro sa nám podarí otvoriť nové prevádzky aj v Prešovskom či Košickom kraji,“ prezradil marketingový manažér spoločnosti TERNO real estate Marek Koštrna.

Pracovné miesta zostávajú zachované

Predajne Terno prinášajú so sebou do nových regiónov mnohé výhody. Napríklad pracovné pozície či kvalitné slovenské potraviny aj od miestnych dodávateľov. „Pri otváraní nových prevádzok, samozrejme, pamätáme na pôvodných zamestnancov potravín CBA. Naším cieľom je ponúknuť im stabilné pracovné miesta. Nezanedbateľným plusom je aj podpora lokálnych pestovateľov, chovateľov či výrobcov potravín,“ dodal Stanislav Čajka. Vďaka akvizícii sa rozrástol aj počet zamestnancov, celkovo ich pribudla necelá stovka.

Len v júni minulého roku otváralo TERNO real estate jubilejnú 140. predajňu v Žiline. Okrem expanzie sa mu v septembri podarilo otvoriť aj sklad čerstvých potravín. Sklad je súčasťou centrálneho skladu v Ivanke pri Dunaji, odkiaľ sú zásobované všetky predajne Terno a KRAJ. Dokončením akvizície siete potravín CBA tak aktuálne prevádzkuje už 155 predajní.

Zdroj a foto: TERNO real estate

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu