Super Zoo

Víťazom 1. ročníka Visa Czech Top Shop sa stala pražská predajňa Super zoo

Predajňa Super zoo v pražskom Zličíne sa stala víťazom prvého ročníka súťaže Visa Czech Top Shop. Súťaž od začiatku roka 2021 každý mesiac oceňuje najzaujímavejšie predajne v Českej republike.

Absolútny víťaz – Super zoo

Petr Polák, Country Manager Visa pre Českú republiku v Prahe odovzdal ocenenie Veronike Bártovej, obchodnej riaditeľke Super zoo. Vyzdvihol predovšetkým možnosť platiť v predajni bezkontaktnými kartami a ich inovatívny prístup k zákazníkom. Absolútneho víťaza za rok 2021 vybrala porota zložená z odborníkov a manažérov pôsobiacich v oblastiach ako sú maloobchod, financie alebo platobné technológie. Odbornej porote predsedal Tomáš Prouza, prezident Zväzu obchodu a cestovného ruchu ČR, a rozhodovala medzi dvanástimi finalistami, ktorí zvíťazili v priebehu minulého roka ako predajne mesiaca.

Druhé miesto obsadila predajňa Albert Jesenice. Unikátny koncept je prvým formátom siete Albert pre rýchlejších a pohodlnejší nákup. Zákazníkom prináša aj celý rad noviniek, ako napríklad systém suchej pary v oddelení ovocia a zeleninu pre udržanie čerstvosti.

Na treťom mieste sa umiestnila predajňa Bikero na Brumlovce v Prahe.

Česko platí kartou

Udeľovanie ocenení doplnila aj špeciálna kategória k projektu Česko platí kartou. Vďaka nemu môžu živnostníci a iní podnikatelia v ČR  získať platobný terminál zadarmo na šesť mesiacov. V tejto kategórii zvíťazila cukráreň Něco sladkého vo Valticiach. „Visa v roku 2021 prekonala míľnik šiestich miliónov vydaných kariet v Česku. Rovnako tak každý rok rastie počet akceptačných miest alebo aj počet bezhotovostných transakcií u obchodníkov, ktorý sa vlani zvýšil o 22 percent. Verím, že inovácie majú v retaile oprávnené miesto, a to nielen v oblasti platobných metód, ale aj v prepojení s e-commerce, ktorá sa podľa zvyšujúceho podielu počas pandémie stáva kľúčovou. Z tohto dôvodu vznikla súťaž Visa Czech Top Shop, aby sme motivovali obchodníkov na vyhľadávanie nových prístupov, ako spríjemniť zákazníkom nakupovanie,” povedal Petr Polák, Country Manager Visa pre Českú republiku.

„Som veľmi rád, že sme dnes mohli v rámci projektu Visa Czech Top Shop 2021 oceniť predajne, ktoré poskytujú najlepší zákaznícky zážitok v ČR. Maloobchody majú za sebou ďalší ťažký rok. Napriek tomu mnoho z nich pracovalo viac a usilovnejšie ako predtým na tom, aby u nich zákazník dostal naozaj mimoriadny servis. Rozhodne medzi nich patrí všetkých našich dvanásť finalistov aj víťazka kategórie Česko platí kartou pre drobných podnikateľov, Bára Balgová so svojou fantastickou cukrárňou vo Valticiach. Určite si tam zájdite. Získate zákaznícky zážitok, na ktorý pravdepodobne už nikdy nezabudnete,“ doplnil Jiří Beran, manažér projektu Visa Czech Top Shop.

Predajne hodnotí odborná komisia

Predajne mesiaca v priebehu roka 2021 hodnotila nezávislá komisia inšpektorov na základe bodového hodnotenia prevádzok tovarov a služieb. Komisia každý mesiac navštívila nominovanú skupinu predajní. Spoločne hodnotila zákaznícku skúsenosť v 8 kategóriách: exteriér prevádzky, koncept a dizajn, navigácia a orientácia v prevádzke, prezentácia tovaru a služieb, POP komunikácia, personál, využitie digitálnych obrazoviek a akceptácia bezkontaktných platieb.

Viac informácií o Visa Czech Top Shop nájdete na webe súťaže. Organizátorom Visa Czech Top Shop je retailový portál mistoprodeje.cz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu