Tesco

Ako pracuje picker v Tesco?

Reťazec Tesco opäť zlepšuje službu Tesco Online nákupy, v rámci ktorej teraz ponúka aj doručenie nákupu v deň objednávky. Novinka je aktuálne k dispozícii v Bratislave a čoskoro už vo všetkých dovozových lokalitách. Pozreli sme sa, ako pracuje tzv. picker v rámci hypermarketu Tesco na Zlatých pieskoch.

Online nakupuje potraviny každý piaty obyvateľ Slovenska

Online nákupy s Tescom ponúkajú naprieč Slovenskom najširší sortiment potravín i ďalších výrobkov. Zákazníci oceňujú, že reťazec priebežne rozširuje zoznam lokalít, kam nákup doručí. Obľúbenosť online nakupovania so službou Tesco Online nákupy neustále rastie a možnosť nakupovať z pohodlia domova využíva čoraz viac ľudí. Podľa výsledkov reprezentatívneho prieskumu NMS Market Research v súčasnosti nakupuje potraviny online takmer každý piaty Slovák či Slovenka (v pomernom vyjadrení ide o 19 % respondentov).

Foto: Tesco

Prínosom služby Tesco Online nákupy je úspora času, ale aj možnosť plánovať si nákupy vopred, z pohodlia a bezpečia domova a mať tak rozpočet domácnosti pod kontrolou. Prieskum NMS Market Research, že počet zákazníkov, ktorí si nákupy plánujú vopred, vzrástol v desaťročnom porovnaní z 54 % už na 66 %.

Tesco navyše ponúka najširší sortiment vyše 15-tisíc obľúbených produktov za rovnaké ceny ako vo svojich kamenných obchodoch. Cena i kvalita týchto produktov sú rovnaké ako pri osobnom nákupe. O ich výber sa starajú vyškolení kolegovia, tzv. pickeri, ktorí sú imaginárnymi očami aj rukami zákazníka. Novinkou je, že zákazníci si môžu odteraz nechať doručiť svoj nákup v deň objednania, tzv. same-day-delivery.

Foto: Miestopredaja.sk

„Naším cieľom je poskytnúť všetkým zákazníkom tú najvyššiu možnú kvalitu a najkomfortnejšie služby. Neustále zlepšujeme služby pre zákazníkov. Spotrebitelia si môžu potrebné výrobky rýchlo nakúpiť z pohodlia a bezpečia domova. Novinka je odpoveďou na neustále sa vyvíjajúce potreby a preferencie našich zákazníkov. V deň objednávky doručujeme aktuálne dostupné v rámci Bratislavy,“ povedal Martin Bulla, prevádzkový riaditeľ Tesca na Slovensku.

Rovnako tak budú môcť zákazníci v hlavnom meste po novom využiť aj zlepšenú službu Klikni&Vyzdvihni. Po vytvorení a zadaní online nákupu si zákazníci môžu vyzdvihnúť tovar vo zvolenom čase vo vybranom obchode Tesca. To všetko v Bratislave už aj v rovnaký deň.

Tesco reaguje na meniace sa potreby zákazníkov

Picker (muži aj ženy) majú špeciálne vozíky, vybavené farebnými rozlišovačmi a čiarovými kódmi. Po opustení zázemia a vstupe na plochu sa prihlásia do systému cez handheld. Potraviny vyberajú prioritne čo najčerstvejšie, s čo najneskorším dátumom spotreby. Kvalitu ovocia, zeleniny, ale aj vajíčka, či nie sú v obale nejaké poškodené kontrolujú pickeri veľmi pozorne. Zvlášť sa vyberajú napríklad mäsové výrobky, aby tovar nebol vo vozíku pickera dlhšie ako 20 minút, teda kým sa dostane z plochy prevádzky do chladeného zázemia. Tam už Ďalší pracovníci Tesco kompletizujú internetové objednávky z jednotlivých tovarových skupín.

Služba online nakupovania Tesco dokáže pružne reagovať na meniace sa potreby slovenských zákazníkov. Svedčia o tom aj zmeny, ktorými služba v poslednom čase prešla:

  • Zdvojnásobenie kapacity pre online nákupy v spolupráci s externým logistickým partnerom
  • Rozšírená dostupnosť online nakupovania (nové lokality ako napríklad Trenčín, Banská Bystrica, Poprad, Dunajská Streda, Brezno či Liptovský Mikuláš). Na rozširovaní dostupnosti služby Tesco neustále pracuje.
  • Ešte širšia ponuka nepotravinového tovaru o nový sortiment potrieb pre domácnosť, papiernictva, malých domácich elektrospotrebičov a elektrických výrobkov pre osobnú starostlivosť, batérie, žiarovky či hračky pre deti.
  • Služba Tesco Online nákupy sa stala dôležitou pomocou pre zákazníkov v čase koronakrízy. Pomohla napríklad aj nakupujúcim, pre ktorých bolo náročné ísť si nakúpiť do obchodu práve v tom najhoršom období pandémie. V medziročnom porovnaní (marec 2020 – marec 2021) narástol počet objednávok zhruba o 170 %.
  • Tesco Online nákupy sú v súčasnosti k dispozícii viac ako 2,8 milióna zákazníkov na Slovensku, resp. 1,1 milióna domácností.
  • Možnosť doručenia nákupu bez plastových tašiek.

Zdroj: Tesco, Foto: Tesco, redakcia

One thought on “Ako pracuje picker v Tesco?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu