Kaufland

Kaufland má už aj predajňu s fotovoltaikou

V poradí druhú predajňu na najväčšom bratislavskom sídlisku Petržalka  otvoril maloobchodný reťazec v obchodnom centre Danubia. Od 18. novembra tak má na Slovensku celkom 72 predajní, z toho v Bratislave 9.  Sedemdesiata prvá predajňa v časti Bory je prvá  s fotovoltaikou.

Kaufland na Slovensku už 72-krát

Veľkorysý priestor na ploche 2 994 metrov štvorcových, 326 parkovacích miest  pre zákazníkov a moderný koncept predajne ponúkajú  možnosti pre jednoduchý nákup. Pri vstupe sa zákazník ocitá v oddelení ovocia a zeleniny, za ktorým nasleduje pekáreň. V predajni nechýba ani regál s rýchlym občerstvením a obslužné pulty s mäsom a rybami. Pri pokladniach sa nachádza infopult pre službu zákazníkom a samozrejmosťou sú samoobslužné pokladne, ktoré kupujúcim ušetria čas pri platbe za nákup. Do priestorov predajne je zakomponovaný aj automat na vrátenie zálohovaných použitých PET fliaš a plechoviek.

„Tak ako v každej predajni Kauflandu, aj v tejto ponúkame našim zákazníkom široký výber kvalitných a čerstvých výrobkov za výhodnú cenu pod jednou strechou a čo najpohodlnejší nákup. Zároveň nás teší, že sa nám darí rozširovať obchodnú sieť,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Chránia životné prostredie a klímu

Nielen pri otváraní nových, ale aj pri prevádzke už existujúcich predajní myslí Kaufland na trvalú udržateľnosť, ohľaduplnosť k životnému prostrediu a ochranu klímy. Preto všade tam, kde je to možné, využíva najmodernejšie technológie, ktoré ich chránia.

Novootvorená predajňa je vybavená úspornými LED svietidlami. Tento typ osvetlenia ušetrí v prevádzkach až štvrtinu energie, čo celkovo predstavuje zníženie emisií CO₂ až o 3 500 ton ročne. Vykurovanie a klimatizácia predajne je riešená inštalovanými tepelnými čerpadlami a využitím odpadového tepla z technológie priemyselného chladenia.  Určite stojí za zmienku, že Kaufland  takmer vo všetkých prevádzkach využíva na vykurovanie odpadové teplo z chladiacich regálov a na chladenie ekologické chladivá s najmenším možným dopadom na životné prostredie.

Prvá predajňa s fotovoltaikou

„V novej predajni  v bratislavskej časti Bory ponúkame zákazníkom široký výber kvalitných a čerstvých výrobkov za výhodnú cenu pod jednou strechou a čo najpohodlnejší nákup. A pretože k cieľom našej spoločnosti patrí aj trvalá udržateľnosť a ochrana životného prostredia i klímy, využívame aj v tejto predajni moderné technológie, ktoré ich chránia,“ komentoval aktivity reťazce pri otvorení 71. predajne Samuel Machajdík.

Medzi takéto technológie patrí fotovoltaický systém na výrobu elektrickej energie zo slnečného žiarenia. Predajňa v Boroch je teda prvá s fotovoltaikou a po nej budú nasledovať ďalšie. Vďaka využitiu alternatívnych zdrojov energie na jednej predajni spotrebuje reťazec ročne o  približne 15 – 20 % menej elektrickej energie.

Pobočka v Boroch je zároveň vybavená úspornými LED svietidlami. Tento typ osvetlenia ušetrí v prevádzkach až štvrtinu energie. Celkovo to predstavuje zníženie emisií CO2 až o 3 500 ton ročne. Systém rekuperácie využíva odpadové teplo z technológie priemyselného chladenia a výrazne tak šetrí energie a prírodné zdroje. Určite stojí za zmienku, že Kaufland  takmer vo všetkých prevádzkach využíva odpadové teplo z chladiacich regálov a  ekologické chladivá s najmenším možným dopadom na životné prostredie.

Zdroj a foto: Kaufland

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu