Primark bude v Eurovea 2 na dvoch podlažiach

Prvá predajňa Primarku na Slovensku bude otvorená 25. mája v rámci nového nákupného centra Eurovea v Bratislave. Slovensko sa stane 16. trhom spoločnosti Primark na svete, čo predstavuje významný míľnik v expanzii maloobchodného reťazca do strednej a východnej Európy.

Primark vytvorí viac ako 200 pracovných miest

Medzinárodný módny reťazec Primark oznámil dátum otvorenia svojej prvej predajne na Slovensku. Obchod sa nachádza v novej časti nákupného centra Eurovea. Otvorí svoje brány pre verejnosť vo štvrtok 25. mája. Primark Eurovea ponúkne zákazníkom úžasné módne trendy, vrátane najnovších letných „must-haves“. A to všetko za dostupné ceny, navyše spolu s každodennými potrebami v oblasti dámskeho, pánskeho, detského a domáceho oblečenia, ako aj kozmetiky a doplnkov.

Otvorenie predstavuje významný míľnik v plánoch globálnej expanzie značky Primark. Slovensko sa totiž sa stalo jej 16. trhom na svete a 5. trhom v strednej a východnej Európe. Teda v regióne, ktorý je naďalej kľúčovým pre rozvoj siete predajní tejto značky.

Primark Eurovea vytvorí pre miestnu ekonomiku viac ako 200 pracovných miest. Naďalej robí nábor na množstvo pracovných pozícií v novej predajni – napríklad na pozície predavačov.

Dve podlažia a viac ako 3660 m2

Prvá predajňa Primark v Bratislave, ktorá sa rozprestiera na dvoch podlažiach a má viac ako 3 660 m2. Ponúkne skvelý zážitok z nakupovania, teda to, čím je Primark známy na celom svete. Zákazníci na Slovensku sa môžu tešiť na nákupy najnovších trendov a každodenných potrieb. A to vrátane stále narastajúceho radu Primark Cares. Už teraz je 45 % odevov značky Primark vyrobených z recyklovaných alebo udržateľnejších materiálov. To je súčasťou ambície spoločnosti Primark urobiť udržateľnejšiu módu dostupnou pre každého. V novom obchode sa budú nachádzať aj licencované kolekcie spoločnosti Primark, vrátane značiek Disney a NBA.

Maciej Podwojski, Primark
Maciej Podwojski, Primark

„Sme veľmi radi, že v máji tohto roku môžeme prvýkrát priniesť známu a cenovo dostupnú módu značky Primark aj zákazníkom na Slovensku. Odpočítavanie do otvorenia Novej Eurovei je v plnom prúde a my sme hrdí na to, že môžeme otvoriť našu prvú predajňu na tomto trhu v najväčšom nákupnom centre na Slovensku. Predajňa je už takmer hotová. My sa naozaj tešíme, že budúci mesiac otvoríme svoje brány a spoznáme našich nových zákazníkov. Veríme, že si našu ponuku zamilujú, či už ide o veci každodennej potreby alebo letné trendy,“ hovorí Maciej Podwojski, riaditeľ spoločnosti Primark pre strednú a východnú Európu (CEE).

CEE je pre Primark dôležitý trh

„Sme veľmi radi, že sa exkluzívne zastúpenie módnych butikov a značkových predajní v Eurovea rozrastie o svetového lídra na trhu, značku Primark, ktorá  je úspešná vo všetkých krajinách, do ktorých vstúpi. Znamená to pre nás veľký úspech a zároveň zvýšenie potenciálu obchodnej ponuky pre našich návštevníkov z celého Slovenska,“ dodáva Peter Korbačka, majiteľ Eurovea.

Stredná a východná Európa je pre spoločnosť Primark dôležitým rastovým trhom. Obchodný reťazec má v súčasnosti jeden obchod v Slovinsku a Rumunsku, dva obchody v Českej republike a štyri obchody v Poľsku. Tento rok plánuje otvoriť ďalšie dva obchody v Poľsku. Konkrétne v Magnolia Parku vo Vroclavi a v Manufakture v Lodži, ako aj druhý obchod v Rumunsku v AFI Cotroceni v Bukurešti. V rámci ambicióznych plánov expanzie otvorí spoločnosť Primark v budúcom finančnom roku aj svoju prvú predajňu v Maďarsku. Tým sa jej celkový počet predajní v strednej a východnej Európe zvýši na 13 na šiestich trhoch.

Zdroj a foto: Primark

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu