Tesco posiela finančnú a materiálnu pomoc ľuďom v Turecku a Sýrii

Tesco na Slovensku sa zapojilo do finančnej a materiálnej pomoci Turecku a Sýrii. Organizácii Človek v ohrození posiela finančný dar v hodnote vyše 58-tisíc eur na humanitárnu pomoc priamo na miestach zasiahnutých zemetrasením. Rovnakú sumu venuje aj Tesco v Českej republike a Maďarsku. Okrem toho skupina Tesco daruje ďalších 117-tisíc eur Červenému krížu na pomoc obetiam katastrofy. K finančným darom reťazec pripojí aj zimné oblečenie značky F&F a ďalšie produkty, ktoré pomôžu.

 

„Tesco vždy stojí pri ľuďoch v núdzi a pomáha zmierňovať dosahy ich utrpenia. Podobne ako minulý rok po vypuknutí vojny na Ukrajine sme sa okamžite rozhodli pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Tragédia v Turecku a Sýrii nás zasiahla a so súcitom myslíme na postihnutých,“ povedal Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesca na Slovensku.

„Situácia v Turecku, Sýrii a okolitých postihnutých krajinách je aj naďalej veľmi kritická. Tragédia si vyžiadala už viac ako 17 000 obetí a tisícky zranených. Infraštruktúra je zničená, cesty sú zablokované, chýbajú lieky, potraviny a hygienické potreby. Už viac ako 2 050 individuálnych darkýň a darcov, ale aj firiem vyjadrilo solidaritu a podporu Sýrii a Turecku cez našu organizáciu Človek v ohrození. K tomuto dňu sme spoločne vyzbierali už viac ako 160 000 eur. Ďakujeme spoločnosti Tesco na Slovensku za solidaritu a finančnú podporu, ktorá pomôže mnohým obetiam zemetrasenia,“ informovala Simona Stískalová, PR manažérka organizácie Človek v ohrození.

Tesco na Slovensku už od roku 2018 daruje všetko nepredané oblečenie a ďalšie produkty na humanitárne účely vďaka spolupráci s Ministerstvom vnútra SR. Za päť rokov sa tak podarilo do krajín ako Irak či Sýria poslať viac ako 150-tisíc kusov oblečenia v hodnote vyše 1 milión eur. Aj vďaka dlhodobým partnerstvám skupiny Tesco môžeme do postihnutých oblastí poslať zimné oblečenie značky F&F a ďalšie produkty pre zasiahnutých ľudí.

Zdroj: Tesco, Foto: PIN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu