Bezdymový VEEV prichádza do retailu

Philip Morris International pokračuje v napĺňaní vízie sveta bez cigaretového dymu. V týchto dňoch rozšírila už aj na Slovensku svoju ponuku bezdymových zariadení o novinku – elektronickú cigaretu IQOS VEEV.

Zariadenia na báze vapingu

Ponúka tak dospelým fajčiarom, ktorí nevedia, alebo nechcú skončiť s fajčením cigariet, ďalšiu bezdymovú alternatívu. Vyvinutá bola na základe dlhoročného vývoja a výskumu a v porovnaní s klasickými cigaretami je i menej riziková, nakoľko produkuje v priemere o viac ako 95% nižšie množstvo škodlivých chemických látok v porovnaní s klasickými cigaretami(1). Novinka IQOS VEEV s inteligentnou technológiou MESH™ je určená užívateľom, ktorí uprednostňujú zariadenia na báze vapingu.

Novinka IQOS VEEV

„Uvedenie IQOS VEEV na slovenský trh predstavuje ďalší významný míľnik na našej ceste k vytvoreniu budúcnosti bez cigaretového dymu. Rozširuje rad našich produktov, ktoré vďaka investíciám do vedy a výskumu vyvíjame tak, aby sme dospelým fajčiarom, ktorí by inak pokračovali vo fajčení klasických cigariet, umožnili vybrať si menej rizikovú alternatívu,“ hovorí Petr Šedivec, generálny riaditeľ Philip Morris Slovakia  s.r.o. Zároveň dodáva: „Veľmi pozorne načúvame požiadavkám našich zákazníkov. Preto vieme, že jeden variant bezdymového produktu nedokáže uspokojiť potreby všetkých. Preto som veľmi rád, že najpokrokovejšie riešenie v segmente vapingu a elektronických cigariet prichádza už aj na Slovensko. Som presvedčený, že značka IQOS, ktorá si u nás v priebehu uplynulých piatich rokov dokázala získať dôveru už stoviek tisíc užívateľov, dokáže osloviť ešte širší okruh dospelých fajčiarov. Za uplynulé dni si zariadenie IQOS VEEV našlo dôveru u takmer 5 000 spotrebiteľov.“

Bezpečný uzatvorený systém

Obsah náplní pre IQOS VEEV nie je možné upravovať, čo zabraňuje manipulácii s e-kvapalinou a zaručuje tak ich bezpečnosť. Tento uzatvorený systém je zároveň bezpečnejší oproti elektronickým cigaretám s otvoreným systémom. Ten totiž umožňuje tekutú náplň dopĺňať a jej obsah si aj prispôsobovať, čo môže byť pre užívateľa nebezpečné, nakoľko nemusí presne vedieť, čo inhaluje. Naopak, do uzatvoreného systému pri elektronickej cigarete IQOS VEEV sa vkladajú štandardizované náplne priamo od výrobcu, ich obsah sa teda nedá meniť.

IQOS VEEV sa naplno dobije za menej ako 35 minút3 a každá jeho 1,5ml náplň vydrží v priemere dlhšie ako dva dni4. Odporúčaná maloobchodná cena zariadenia je 19 EUR.

Zodpovedný prístup aj cez kontrolu predajných kanálov

„Zodpovedný predaj a marketing je pre našu spoločnosť kľúčovou prioritou. Aj z toho dôvodu sa dlhé roky angažujeme aj v preventívnych aktivitách s cieľom zamedziť prístup mladistvých k našim produktom. Jasne preto dávame najavo, že naše výrobky sú určené len pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak aj naďalej fajčili alebo užívali iné výrobky obsahujúce nikotín,“ vysvetľuje Petr Šedivec.

Dobrým príkladom je iniciatíva Na veku záleží, v rámci ktorej Slovenská obchodná inšpekcia, Úrad verejného zdravotníctva, domáce a zahraničné obchodné reťazce, ako aj ďalší maloobchodníci, čerpacie stanice, trafiky a výrobcovia, viac ako 20 rokov realizujú mnohé aktivity zamerané na prevenciu prístupu mladistvých k tabakovým výrobkom. Za viac ako dve dekády tak boli vďaka tejto iniciatíve vyškolené stovky tisíc predajcov a zrealizované pravidelné SOI kontroly ohľadom dodržiavania zákona o predaji tabakových výrobkov mladistvým. Nevyhnutnosť a zmysluplnosť prevencie dokazujú aj samotné štatistiky pri poklese miery pochybení predajcov. Kým v roku 2004 bola miera pochybenia pri predaji tabakových výrobkov neplnoletým na úrovni 89 %, v posledných rokoch sa pohybuje len na úrovni okolo 20 %, čo je skutočne obrovský rozdiel7.

Rovnako silný záujem má však Philip Morris aj o inovatívne riešenia pri zvyšovaní trvalej udržateľnosti. Jedným z nich je aj ekologická likvidácia použitých náplní VEEV, ktoré môžu dospelí užívatelia priniesť do IQOS predajní a tie sa následne nechajú ekologicky zlikvidovať v rámci spätného zberu elektroodpadu. Rovnako je na prevádzky možné priniesť akékoľvek nefunkčné zariadenie značky IQOS a nechať ho ekologicky zlikvidovať.

Zdroj: Philip Morris Slovakia  s.r.o

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu