Vydrica odhalila prvého retailového nájomcu – YEME

Výstavba bratislavskej Vydrice napreduje, čoho dôkazom je nielen výber budúcej podoby národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža a jej okolia, ale aj postupné napĺňanie ďalších funkcií projektu. Popri predaji bytov v 1. etape projektu, Vydrica spustila aj prenájom priestorov určených pre retailové prevádzky. Prvým zverejneným nájomcom a strategickým retailovým partnerom projektu je YEME, ktorá vo Vydrici plánuje prevádzku s vlastnou pekárňou na rozlohe až 600 m2. 

 

YEME ako strategický partner projektu

Supermarket YEME, postavený na ponuke lokálnych a remeselných potravín, zároveň predznamenáva celkový retailový koncept vo Vydrici, ktorý sa chce zamerať práve na lokálne značky a originálne produkty a služby.

Vydrica – Vizualizácia a lokalita budúceho Yeme

„Značku YEME považujeme za strategického partnera projektu Vydrica. Svojou filozofiou a prístupom je veľmi blízka tomu, čo by sme chceli do tejto lokality priniesť. Vydrica nie je iba o nadštandardnom bývaní, ale najmä o vytvorení kvalitného mestského prostredia a atraktívnej ponuky služieb aj pre ostatných obyvateľov mesta a návštevníkov. Preto je zaujímavým miestom aj pre podnikateľov, ktorí vedia ponúknuť originálne služby a lokálne produkty. A presne takým príkladom sú potraviny YEME,“ hovorí obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron a zástupca VYDRICA DEVELOPMENT Ermanno Boeris.

„Spojenie YEME a Vydrice je veľmi prirodzené. Náš koncept charakterizuje najmä to, že v našich predajniach ponúkame moderné potraviny s úctou k tradičným chutiam, a takto podobe vnímame aj budúcu Vydricu. Bude to moderná štvrť, ktorá s rešpektom pristupuje k histórii a dáva jej nanovo vyniknúť. Som preto veľmi rád, že naša ďalšia bratislavská prevádzka vznikne v srdci samotnej Vydrice, v blízkosti Vodnej veže, a vhodne doplní celkovú ponuku služieb v podhradí,“ vysvetľuje zakladateľ YEME Peter Varmuža.

Dva vstupy do prevádzky

Prevádzka supermarketu YEME vznikne v parteri budovy V2B, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti areálu kultúrnej pamiatky Vodnej veže. Na ploche takmer 600 m2 ponúkne predajňu plnochutných potravín, bistro aj vlastnú pekáreň, ktorá je u Bratislavčanov mimoriadne obľúbená. Prístup do predajne bude možný nielen z ulice, ale aj z podzemného parkoviska.

Vydrica – Vizualizácia

V celom projekte Vydrica je plánovaných takmer 65 obchodných prevádzok. Prvá etapa bude do veľkej miery zameraná najmä na gastro a doplnkové služby. A to aj z dôvodu vzniku atraktívneho verejného priestoru v okolí Vodnej veže. V ďalšej etape projektu dostane väčší priestor tzv. destinačný retail. „Našim zámerom je, aby obchody a prevádzky služieb vo Vydrici tvorili kompaktný a premyslený celok, preto tieto priestory chceme primárne prenajímať. V prípade zaujímavej ponuky sme však otvorení aj rokovaniam o prípadnej kúpe týchto priestorov,” dopĺňa Ermanno Boeris.

Aktuálny stav výstavby projektu Vydrica

Výstavba 1. etapy projektu, ktorá sa spustila v marci 2022, sa aktuálne nachádza vo fáze realizácie  železobetónových konštrukcií objektov V1 a V2. Je už aj nad úrovňou terénu a Nábrežia arm. gen. Ludvíka Svobodu. Práce prebiehajú podľa stanoveného časového plánu. Postupnými krokmi sa na hranici prvej a druhej fázy projektu zabezpečuje Ľadová jama s kupolou.

Plánovaný termín dokončenia 1. etapy je rok 2024.

Bytové domy V1 až V4 pozostávajú z 228 bytov, pričom k dnešnému dňu je predaných takmer 60 percent bytov. Ďalej sa tu nachádza 27 obchodných prevádzok. Ich celková výmera je viac ako 4 300 m2 a kancelárie na ploche 2 360 m2.

Zdroj a foto: Vydrica Development

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu