u vážky

Gastrozóna Nivy: Kuchári od Havaja po Hokkaidó

Po otvorení tohtoročnej sezóny na zelenej streche ožíva aj ďalšia unikátna časť bratislavského Nivy centra. Nová zážitková gastrozóna prináša návštevníkom centra možnosť objavovať chute z rôznych kútov sveta na jednom mieste. Počas celého mája na nich čakajú špeciálne degustačné porcie za zvýhodnenú cenu.

Gastrozóna ožíva

Návštevníci Nivy centra už nemusia za svetovou kuchyňou prejsť tisíce kilometrov do ďalekej Indie, Vietnamu, Kórey, Havaja, Iránu či Turecka. Aj napriek nepriaznivej covidovej situácii, ktorá v uplynulom období zasiahla gastro segment, sa Nivám podarilo naplniť ambíciu priniesť do hlavného mesta naozaj bohatú ponuku svetovej a domácej kuchyne. Koncept modernej tržnice plnej kvalitných lokálnych produktov od overených farmárov dopĺňajú klasické food courty, street food prevádzky, kaviarne, reštaurácie a obchody s čerstvými potravinami.

Počas celého mája čakajú na návštevníkov Nivy centra špeciálne degustačné porcie za zvýhodnenú cenu. Ochutnať môžu napríklad mini slivkové buchty s posýpkou podľa vlastného výberu od Na pare, mini jogurtové misky v Nuttery & PIJO BIO, degustačné vegan a mäsité jedlá v Perzskej reštaurácii, malé „to go boxy“ v Bamboo alebo vína z malokarpatskej oblasti v Cuvée.

Farmfoods
Farmfoods

Široká ponuka pre každého

Milovníci dobrého jedla môžu vo foodcourtovej časti objavovať chuť Indie v Masala Darbar, pravých vietnamským PHOlievok. Ale aj chuť ázijských špecialít v Bamboo Express, kuchyňu Blízkeho východu v Hummusbare, chuť hovädzieho mäsa zo slovenských fariem v Regal Burgeri. Môžu si dopriať tradičné slovenské, české a maďarské jedlo U Gazdu.

Streetfoodová časť Tržnice Nivy ponúka japonské Kinka Ramen, portugalské Beijaflor, ale aj poctivé chrumkavé bagety v banh-mi-ba, misky plné kvalitných a zdravých ingrediencií v Poké bistre či domáce parené buchty od Na pare. Mladšie ročníky isto ocenia netradičné Doraemon milk tea nápoje či vegan jogurtové misky v Nuttery & PIJO BIO. Tržnica Nivy však ponúka aj tradičné raňajkové špeciality od omelety cez chlieb vo vajíčku až po ovsenú kašu v raňajkovom bistre Yeme.

Od otvorenia Nivy centra pribudlo na jeho 2. poschodí aj viacero unikátnych konceptov s príjemnou atmosférou a výhľadom na mesto ako piváreň Mestečko, fine diningový koncept Cabo, Pad Thai či Nood.le. Posedenie pri káve či pohári kvalitného vína si môžu návštevníci Nív dopriať v Mondieu, Ria café, Nuttery & PIJO BIO alebo Cuvée Wine Shop & Coffee.

Kvalitné a čerstvé potraviny do každej domácnosti

Tržnica Nivy a gastrozóna nie je len o ponuke hotových jedál, je tiež ideálnym miestom na nákup kvalitných a čerstvých potravín. Nájdu tu i netradičné pochúťky z rôznych kútov sveta. Svoje miesto si tu našla bezlepková pekáreň YEME, bezobalový obchod U Vážky, mäsiarstvo Danubius. Avšak sú tu aj vinotéka Wineplanet, francúzske potraviny La Fabuleuse Epicerie aj kvetinárstvo Flowersdrive by LaskyKvet. K týmto stáliciam pribudlo aj zopár nováčikov ako mediteránske potraviny Marrea, ázijský Asian shop či slovenské farmárske potraviny Farmfoods. Každú sobotu od 11:00 do 19:00 tu môžu návštevníci Nív zažiť pravé farmárske trhy plné kvalitných výrobkov priamo od farmárov.

u vážky
U vážky

Už čoskoro ešte širšia ponuka

Gastronomický zážitok v Tržnici Nivy týmto nekončí. K súčasnej ponuke postupne pribudne rýchle občerstvenie KFC, Frango a Sladká bodka. Chýbať nebude ani Sushi bar či Véda so svojou vegetariánskou a vegan indickou kuchyňou. Milovníci talianskej kuchyne sa môžu tešiť na reštauráciu Vapiano, ktorá na Slovensku otvorí po prvýkrát práve na Nivách. Grilované špeciality v Groof bistre na zelenej streche si budú môcť návštevníci Nív vychutnať priamo pod holým nebom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu