MORIS design realizoval novú pobočku CK Fischer a EXIM tours

Dokonalé súznenie dvoch značiek v jednom koncepte – tak by sa dala popísať novootvorená pobočka cestovnej kancelárie Fischer. Nová ikona a svetelná linka vo farbách oboch spoločností elegantne vyjadrujú spojenie CK Fischer a Exim Tours.

Pre správnu dovolenkovú náladu

Koncept pre túto pobočku vychádza z designu interiéru CK Fischer. Pre klientov CK sme zariadili komfortnú čakaciu zónu s nábytkom z kvalitného materiálu. Tá je opticky oddelená dizajnovým obkladom stien od časti s miestami pre rokovania. Zákazníci si tu môžu vypiť kávu, dobiť telefón a sledovať ponuky destinácií na LCD obrazovkách. Vďaka tomu si klienti môžu v pokojnej atmosfére dreveného obkladu a príjemného osvetlenia navodiť tú správnu dovolenkovú náladu.

Vkusné vizuálne aj akustické bariéry

Novo riešené pracovné stoly sú prívetivejšie nielen pre zákazníkov, ale aj pre personál. Medzi jednotlivými pracoviskami sa nachádzajú zelené rastliny alebo spoločná tlačiareň, čím dochádza k optickému oddeleniu jednotlivých pracovísk. To sme podporili aj úložným priestorom na strane obsluhy. Ten do istej miery zaručuje vizuálnu, a predovšetkým aj zvukovú bariéru, vďaka ktorej sa pracovníci vzájomne nerušia a na jednaní s klientmi majú pokoj. Funkčnosť konceptu podporuje dizajnový „bumper“ – teda obloženie zadnej steny do výšky skriniek, ktoré bránia oderu steny od kresiel obsluhy. Pre zamestnancov aj klientov sme zároveň vybrali pohodlný sedací nábytok zodpovedajúci potrebám pri jednaní.

Jedinečná nástenná mapa v CK Fischer a Exim Tours

Výraznou dominantou konceptu a celého priestoru je mapa zložená z malých zrkadlových bodov, ktoré v rámci svetelných odrazov symbolizujú celosvetové pokrytie jednotlivých turistických destinácií. Obmedzením vysokých skríň okolo obvodu a doplnením priestoru o rastliny sme navodili príjemné prostredie, ktoré kontrastuje s doterajším dizajnovým konceptom.

Zdroj a foto: MORIS design

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu