Zákazníci rozhodli, ktoré projekty podporí Nadácia COOP Jednota

Víťazi siedmeho ročníka Programu podpory lokálnych komunít sú už známi. O tom, ktorých 26 projektov podporí Nadácia COOP Jednota grantom z celkovej alokovanej čiastky 156 tisíc eur, rozhodli hlasovaním zákazníci COOP Jednoty.

Nadácia podporuje lokálne komunity

Nadačný Program podpory lokálnych komunít je zameraný na podporu lokálnych iniciatív a na zvyšovanie kvality života v regióne. Do 7. ročníka nadačného Programu podpory lokálnych komunít bolo v priebehu dvoch mesiacov prihlásených viac ako 1000 projektov. Regionálne COOP Jednoty z nich vybrali 26 slovenských obcí a miest, v ktorých mohli zákazníci systému COOP Jednota v záverečnom hlasovaní podporiť jeden z troch nominovaných projektov. Každý víťazný projekt, ktorý počas hlasovania dostal od miestnych občanov najvyšší počet hlasov, získava od Nadácie COOP Jednota grant do výšky 6 tisíc eur.

Víťazné projekty po celom Slovensku

Do Programu podpory lokálnych komunít sú zapojené všetky regionálne spotrebné družstvá. O víťazoch rozhodujú zákazníci. Aj tento rok mohli svojim hlasovaním podporiť mnohé zaujímavé projekty.

„Naši zákazníci boli aj tento rok aktívni a 78 projektom postúpeným do hlasovania odovzdali na predajniach spolu viac ako 260 000 hlasov. Skladba víťazných projektov napovedá, že aktívny život a športovanie je prirodzenou súčasťou slovenských regiónov. Teší nás, že záujem o lokálne projekty pretrváva a že aj takýmto spôsobom môžeme byť súčasťou miestneho života a jeho zveľaďovania,“ uviedol Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednoty Slovensko a predseda správnej rady Nadácie COOP Jednota.

Športoviská, kultúrne stánky…

V aktuálnom ročníku o grant požiadali obce, základné školy, mestské alebo obecné kultúrne strediská, športové kluby, materské školy a centrá i občianske združenia. Na základe hlasovania verejnosti v obci

Štúrovo pribudnú Lavičky našich osobností, vo Vranove nad Topľou budú pre obyvateľov mesta doplnené a osadené pevné lavičky a v obci Zbyňov bude realizovaná oprava lavičiek a dreveného sedeniana na futbalovom ihrisku. Nadácia najväčšieho slovenského potravinového reťazca podporí tiež  výstavbu viacerých detských a workoutových ihrísk či športovísk.

…detské ihriská aj mólo

Na realizáciu nového detského ihriska sa môžu tešiť deti z MŠ 9. mája v Brezne, vonkajšie detské ihrisko a športové ihrisko Malý Lég bude vybudované v Lehniciach v okrese Dunajská Streda, v Kolárove pribudne Altánok pre športový klub,  nové detské ihrisko vyrastie i pri Základnej škole v obci Vinica a tiež v areáli Komunitného centra v Ipeľskom Sokolci.

V Nitrianskych Sučanoch sa deti môžu tešiť na Dopravné ihrisko pod Rokošom. V Krpeľanoch v okrese Martin vystavajú móla na rybníku Bôr. Víťazi sú známi, tohtoročný program na získanie grantu Nadácie COOP Jednota je ukončený.

Už siedmy rok podporujeme regióny

Program podpory lokálnych komunít realizovala Nadácia COOP Jednota spoločne so svojimi partnermi prvý raz v roku 2017. Za šesť rokov podporil Program finančným grantom 154 projektov, čím na rozvoj lokálnych komunít vo všetkých regiónoch Slovenska prispel celkovou sumou takmer 912 tisíc eur.

V tomto ročníku pribudne 26 nových projektov, z ktorých každý môže čerpať sumu do výšky 6 tisíc eur. Vďaka verejnoprospešným aktivitám tradičnej slovenskej maloobchodnej siete mohli v desiatkach miest a obcí vzniknúť spoločné oddychové priestory pre verejnosť, altánky, mobiliár, turistické trasy či letné kino.

Nadácia pomáha vyše 20 rokov

Starostovia obcí, riaditelia škôl aj občianske združenia prostredníctvom grantu zrevitalizovali množstvo školských dvorov, postavili detské i dopravné ihriská, vysadili zeleň, upravili chodníky i autobusové zastávky. V roku 2021 oslávila Nadácia COOP Jednota 20. výročie svojho vzniku. Okrem rozvoja lokálnych komunít podporuje slovenské zdravotníctvo nákupom dôležitých prístrojov do nemocníc a zdravotníckych zariadení a poskytuje tiež sociálnu pomoc jednotlivcom, najmä deťom s ťažkým zdravotným postihnutím.

Viac informácií nájdete na webstránke nadačného programu  www.lokalnekomunity.sk

Podporené projekty

COOP Jednota Obec/mesto realizácie Názov víťazného projektu
COOP Jednota Brezno Brezno Detské ihrisko MŠ 9. mája Brezno
COOP Jednota Čadca Staškov Priestor plný zábavy, priestor plný života
COOP Jednota Dunajská Streda Lehnice Vonkajšie detské ihrisko a športové ihrisko Malý Lég
COOP Jednota Galanta Galanta Rozšírenie ihriska pri školskom klube detí
COOP Jednota Humenné Jasenov Centrum obce – centrum komunity
COOP Jednota Komárno Kolárovo Altánok pre športový klub
COOP Jednota Krupina Vinica Detské ihrisko pri Základnej škole v obci Vinica
COOP Jednota Levice Ipeľský Sokolec Detské ihrisko v areáli Komunitného centra
COOP Jednota Liptovský Mikuláš Liptovský Mikuláš Fytoterapia v školských záhradách ZŠ MRM a podpora zdravého životného štýlu
COOP Jednota Martin Krpeľany Móla na rybníku Bôr
COOP Jednota Michalovce Choňkovce Obnova okolia cintorína ako pietneho miesta
COOP Jednota Námestovo Novoť Rozšírenie detského ihriska v obci Novoť
COOP Jednota Nitra Lukáčovce Zelená infraštruktúra v centre s detskými mobiliármi
COOP Jednota Nové Zámky Štúrovo Lavičky našich osobností
COOP Jednota Poprad Matiašovce Goralská sauna
COOP Jednota Prešov Kapušany Obnova prvkov detského ihriska v parku sv. Cyrila a Metoda
COOP Jednota Prievidza Nitrianske Sučany Dopravné ihrisko pod Rokošom
COOP Jednota Revúca Revúca Vytvorenie oddychovej zóny pred gymnáziom v Revúcej
COOP Jednota Senica Gbely Vybudovanie detského ihriska pri Mojmírovej rozhľadni
COOP Jednota Topoľčany Súlovce Pohyb je náš kamarát
COOP Jednota Trenčín (CJ Prievidza) Kálnica Autobusová zástavka
COOP Jednota Trnava Blatné Doplnenie nových objektov na detskom ihrisku v Blatnom
COOP Jednota Trstená Podbiel Vonkajší gym v školskej záhrade
COOP Jednota Vranov nad Topľou Vranov nad Topľou Doplnenie a osadenie pevných lavičiek v meste Vranov nad Topľou
COOP Jednota Žarnovica Hrabičov Športový areál Hrabičov – vybudovanie oddychovej zóny
COOP Jednota Žilina Zbyňov Oprava lavičiek a dreveného sedeniana futbalovom ihrisku

 

Zdroj a foto: COOP Jednota Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *