Dr.Max posilňuje. Preberá 35 lekární Apotheke

Spoločnosť Dr.Max Holding SK a.s. pokračuje v strategickom rozvoji. Rozširuje dostupnosť služieb a starostlivosti pod značkou Dr.Max. Lekárňam to umožňuje právoplatné rozhodnutie Protimonopolného úradu SR o obchodnej dohode o odkúpení vybraných lekární Apotheke Slovakia od UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Od 1. augusta preberajú lekárne Dr.Max na Slovensku 35 prevádzok Apotheke Slovakia.

Z pôvodných 47 preberá Dr. Max 35 lekární

„Verím, že prechod lekárni Apotheke pod značku Dr.Max, spolu s odbornosťou súčasných kolegov a kolegýň, prispeje k zvýšeniu dostupnosti lekárenskej starostlivosti a k ďalším inováciám v našom segmente,“ hovorí k úspešnej akvizícii nových lekární Marián Jánoš, CEO Dr.Max Slovensko.

Obchodnú dohodu o kúpe siete lekární Apotheke Slovakia oznámili spoločnosti Dr.Max Holding SK a.s. a UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická a.s. ešte v novembri minulého roka. V tom čase lekárne Dr.Max deklarovali záujem o akvizíciu 47 prevádzok Apotheke Slovakia. Na základe rozhodnutia Protimonopolného úradu SR, ktorý sa v rámci posudzovania transakcie zaoberal okrem iného aj podielom na trhu v jednotlivých lokalitách, sa rozhodol prevádzkovateľ lekární Dr.Max  – spoločnosť Dr.Max Holding SK, a.s.  – prehodnotiť svoj pôvodný zámer. „Aby sme dodržali stanovené kritériá, prijali sme rozhodnutie. Niektoré lekárne napokon nepreberieme. S výsledkom obchodnej dohody sme spokojní a rozhodnutie Protimonopolného úradu SR rešpektujeme,“ vysvetľuje Pavol Kiseľ, riaditeľ expanzie Dr.Max Slovensko.

200 zamestnancov Apotheke čaká proces integrácie

Spolu s 35 lekárňami Apotheke preberá Dr.Max aj viac ako 200 zamestnancov. „Máme pred sebou náročné obdobie integrácie. Som presvedčený, že celý proces, vrátane adaptácie nových kolegov a kolegýň, ktorí sú pre nás nesmierne dôležití, prebehne vďaka nášmu podpornému  tímu prirodzene a rýchlo. Verím, že noví kolegovia sa budú zakrátko cítiť súčasťou našej silnej značky Dr.Max,“  dodáva Marián Jánoš.

Akvizícia lekární Apotheke je strategickým krokom v ďalšom rozvoji Dr.Max na Slovensku. V oblasti investícii do lekární vidí spoločnosť dôležitosť byť čo najbližšie k svojim pacientom a zákazníkom. Okrem iných ciest je riešením aj digitalizácia. Zefektívňuje prácu v zázemí lekárne. To v končenom dôsledku ponúka priestor pre farmaceutov a farmaceutických laborantov venovať viac času odbornému poradenstvu pre ľudí.

Sieť Dr.Max má po akvizícii 396 prevádzok

V oblasti tradičných kamenných lekární kladie Dr.Max dôraz na zlepšovanie zákazníckej/pacientskej skúsenosti. Ale tiež na zvyšovanie kompetencií lekárnikov cez služby preventívnych vyšetrení. K zvyšovaniu dostupnosti kvalitnej lekárenskej starostlivosti pod značkou Dr.Max vo významnej miere prispieva aj portfólio vlastných produktov. To v súčasnosti zahŕňa viac ako 500 výrobkov umiestňovaných na trh pod 4 rôznymi značkami. Podľa štatistík nezávislej spoločnosti IQVIA boli v roku 2022 lekárne Dr.Max so svojimi privátnymi de facto druhým najväčším dodávateľom voľnopredajného lekárenského sortimentu. Aktuálny počet lekární Dr.Max na Slovensku je po úspešnej akvizícii 396 prevádzok.

Prevzatie a rebranding sa týka lekární v týchto mestách:

Názov lekárne District 1
Lekáreň 24, s.r.o. Bratislava
Lekáreň APOTHEKE Bratislava
Lekáreň Veternica Bratislava
Lekáreň U TIGRA Pezinok
Lekáreň Panacea Veľký Krtíš
Lekáreň PHARMACY MAX Nitra
Lekáreň PRI POLIKLINIKE Želiezovce
Lekáreň CENTRUM Trenčín
Lekáreň Pegas Myjava
Lekáreň Pharmacum Bánovce Bánovce nad Bebravou
LEKÁREŇ V NEMOCNICI Bánovce nad Bebravou
Lekáreň NA NÁMESTÍ Dubnica nad Váhom
Lekáreň NA NÁMESTÍ Ilava
Lekáreň malé Korzo Prievidza
Lekáreň Slovena Žilina
Lekáreň BELLIS Levice
Lekáreň Prešov Prešov
Lekáreň KAROLÍNKA Vranov nad Topľou
Lekáreň BARBORKA Snina
Lekáreň RIMA Nová Dubnica
Lekáreň LIPA Košice
Lekáreň VAŽEC Košice
Lekáreň Hriňová Hriňová
Lekáreň BARCA Košice
LEKÁREŇ V NEMOCNICI Košice
Lekáreň Sever Martin
Lekáreň BEATRIX Martin
Lekáreň Solivaria Prešov
Lekáreň Apotheke Skalica
Lekáreň CLAUDIA Nové Zámky
Lekáreň Majcichov Majcichov
Lekáreň U LIEČIVÉHO PRAMEŇA Belá
Lekáreň U LIEČIVÉHO PRAMEŇA Žilina
Lekáreň ŠARLOTKA Martin
Lekáreň Apotheke Piešťany

Zdroj a foto: Dr.Max

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu