Lidl otvoril už štvrtú predajňu v Nitre

Vo štvrtok 7. júla 2022 otvoril Lidl v Nitre svoju najnovšiu, v poradí už 156. predajňu na Slovensku. Tento rok pribudli do siete Lidl už tri predajne – vo februári otvoril dve v Bratislave. V Nitre má diskontný reťazec už štyri filiálky.

Cieľom je 160 predajní do konca roka

„Aj naďalej budeme pokračovať v expanzii a modernizácii, pretože sa chceme čo najviac priblížiť k našim zákazníkom a ponúknuť im možnosť pohodlného a rýchleho nákupu. Verím, že na konci roku 2022 budeme mať na Slovensku viac ako 160 predajní,“ povedal Karol Krasowski, konateľ Lidl zodpovedný za centrálne služby.

Štvrtý Lidl v Nitre

Predajňa na Štúrovej ulici má rozlohu bezmála 1400 m2 a pracuje v nej 27 zamestnancov. „Samozrejmosťou najnovšieho Lidl štandardu sú dva automaty na výkup zálohovaných obalov, elektronické cenovky, vzduchotechnická jednotka s rekuperáciou, LED technológie pri osvetlení, bezplatné wifi pripojenie pre zákazníkov a samoobslužné pokladnice. Taktiež sa tu nachádza na parkovisku nabíjačka pre elektromobily, ktorú uvedie Lidl do prevádzky už onedlho. Ďakujem developerovi, akvizítorovi, stavebnému technikovi a rovnako všetkým, ktorí sa podieľali na výstavbe tejto predajne. Zákazníkom prajem príjemné a pohodlné nakupovanie,“ zhodnotil Peter Guľa, vedúci expanzie Lidl.

Lidl v Nitre podporí organizáciu Pod krídlami Dominiky

Vo všetkých predajniach Lidl, vrátane predajne v Nitre, sa zákazníci môžu zapojiť do viacerých spoločensky zodpovedných aktivít. Pri vrátení zálohovaných obalov majú na výber či si nechajú zálohu vyplatiť, alebo ho prostredníctvom automatov venujú organizácii Upracme Slovensko a pomôžu tak vyčistiť slovenskú prírodu. Za každú predanú fľašu minerálnej vody Saguaro venuje diskont jeden cent na kúpu a výsadbu stromčekov v Tatrách, za každé predané balenie plienok zase putuje 10 centov na pomoc vážne chorým deťom vo veku dovŕšených 4  rokov v rámci iniciatívy Od začiatku v dobrých rukách. Zákazníci môžu pomôcť vyčistiť slovenské rieky a vodné nádrže od plastov v rámci projektu Nenechajme to plávať.

Otvorenie Lidl Nitra Štúrova ulica

Lidl organizuje najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku – Podeľ sa a pomôž, ktorá doteraz priniesla núdznym potraviny v hodnote viac ako  1 400 000 EUR. Podpora z tejto predajne bude putovať pre organizáciu Pod krídlami Dominiky. Riaditeľka tejto organizácie, Žaneta Petrášová pri tejto príležitosti povedala: „V mene našej organizácie Pod krídlami Dominiky by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať spoločnosti Lidl za možnosť zapojiť sa do projektu Podeľ sa a pomôž. Veľká vďaka patrí aj všetkým darcom. Iba vďaka vám, sme pomohli rodinám s onkologicky chorým dieťaťom už 350x balíčkom potravín a drogérie, 8x odišlo plne naložené auto na pomoc ľudom v núdzi a ukrajinským utečencom cez spolupracujúce organizácie.“

Podpora smeruje aj do materských škôl

Pri príležitosti otvorenia novej predajne Lidl tradične podporuje žiakov blízkych základných škôl. V Nitre tentokrát ide o Základnú školu Tulipánová a Spojenú školu Mudroňová. „Sme základná škola, ktorá poskytuje vzdelávanie  deťom a žiakom so  zdravotným  znevýhodnením – ide o  mentálne postihnutie, telesné postihnutie a autizmus v kombinácii s mentálnym postihnutím. Mnohé z našich detí majú  narušenú komunikačnú schopnosť. Dokážu však komunikovať s pomocou špeciálnych interaktívnych programov, ktoré sú cielene určené pre rozvoj komunikačných zručností.

Interiér predajne

Tu však zápasíme s nedostatkom IKT prostriedkov (tablety, notebooky). Naše vybavenie je veľmi zastaralé, mnohé sú  nefunkčné. Škola má v tomto smere veľmi obmedzené finančné  možnosti, najmä v súčasnej dobe,“ uviedla Daniela Ballová, riaditeľka Spojenej školy Mudroňová. Výšku podpory v rámci projektu Váš nákup = Veľká pomoc môžu ovplyvniť priamo zákazníci. Diskont venuje 1 EUR na nákup IT vybavenia pre školy za každý nákup v hodnote aspoň 10 €. Lidl takto reaguje na požiadavky škôl, ktoré v predošlých mesiacoch museli riešiť dištančné vzdelávanie.

Lidl svoje prvé predajne na Slovensku otvoril v septembri 2004 a aktuálne sa nachádza v 94 slovenských mestách a obciach. V 156 predajniach, troch logistických centrách, dvoch outletoch a na centrále zamestnáva viac ako  6 500 ľudí.

Zdroj a foto: Lidl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu