Najväčší a najrýchlejší zálohový automat dorazí na Slovensko!

Konečne sme sa dočkali. Čakanie pred zálohovým automatom sa výrazne skráti. Dňa 21. decembra o 13:00 hodine v Dunajskej Lužnej pred obchodným strediskom COOP Centrum, uviedla spoločnosť Envipco Slovakia slávnostne do prevádzky najrýchlejší zálohový automat v Strednej Európe.

Najrýchlejší zálohový automat v SR

Tento automat dokáže spracovať viac ako 100 obalov za minútu. Tým sa výrazne skráti čas čakania zákazníkov v radách. Výhodou automatu je, že spotrebitelia už nebudú musieť vkladať do zariadenia vratné obaly po jednom. Jednoducho vysypú obsah tašky alebo vreca s obalmi do násypníka automatu. Toto out-doorové riešenie je ideálne pre veľké obchodné centrá s parkovacou plochou. Celý proces vrátenia obalov prebehne ešte pred samotnou návštevou obchodu.

Z pohľadu obchodníka je to najlepšie a najefektívnejšie riešenie, ktoré šetrí veľkú časť predajnej ako aj skladovacej plochy vlastnej prevádzky. Envipco Quantum si našlo už veľkú obľubu v severských krajinách, ale prerazilo aj v Grécku alebo na Malte. Čo sa týka centrálnej Európy bude mať toto zariadenie slávnostnú premiéru práve pred Vianocami ako symbolický darček pre slovenský zálohový systém, ale hlavne pre spotrebiteľov, ktorým sa zjednoduší a zrýchli proces zálohovania.

„Exteriérový zálohový automat dokáže spracovať viac ako 100 obalov za minútu, čím výrazne skráti čas čakania zákazníkov v radách. Nový automat je umiestnený pred obchodným strediskom COOP Center v Dunajskej Lužnej. Výhodou automatu je, že spotrebitelia už nebudú musieť vkladať do zariadenia vratné obaly po jednom, ale jednoducho vysypú obsah tašky alebo vreca s obalmi do násypníka automatu,“ uvádza Ľudovít Kulcsár, predseda predstavenstva, COOP Jednota Dunajská Streda. Toto out – doorové riešenie je ideálne pre veľké obchodné centrá s parkovacou plochou a celý proces vrátenia obalov prebehne ešte pred samotnou návštevou obchodu.

COOP Jednota má najviac dobrovoľne zriadených odberných miest

Maloobchodný systém COOP Jednota má najväčší počet odberných miest po celom Slovensku, čím pre zákazníka vytvárame čo najlepšie a najoptimálnejšie podmienky aj v rámci služby zálohovania. Sieťou odberných miest chceme byť čo najbližšie k zákazníkovi, aby bolo pre neho zálohovanie pohodlné a dostupné.

Naďalej chce rozširovať mapu odberných miest o ďalšie prevádzky, ktoré sú v pláne aj na rok 2024. Aktuálne je v maloobchodnej sieti COOP Jednota takmer 1 500 odberných miest. Z toho povinných odberných miest je viac ako 300 a viac ako 1 100 prevádzok sa do zálohovania zapojilo dobrovoľne, čo je najviac spomedzi všetkých obchodných reťazcov na Slovensku. Takmer 1 100 odberných miest disponuje zálohovými automatmi. Najviac automatizovaných zálohových automatov je v Nitrianskom kraji. Následne v Žilinskom, v Trnavskom a v Banskobystrickom kraji. Ručný zber využíva viac ako 400 menších prevádzok. Za celé obdobie odovzdali spotrebitelia do predajní COOP viac ako 220 miliónov vratných obalov. Všetky naše odberné miesta sú zobrazené na stránke www.jednote-ekologicky.sk na mape, na ktorej si každý zákazník môže nájsť jemu najbližšie odberné miesto.

Envipco – je vedúci partner pre riešenia automatov na vrátenie fliaš. Spoločnosť bola založená v roku 1982 a je vedúci globálny poskytovateľ recyklačných systémov a automatov na vrátenie fliaš. Patentované technológie ako vynález automatu na vrátenie fliaš vynašiel Bruce DeWoolfson.

Zdroj a foto: Envipco, COOP Jednota Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu