The Apivita Experience Store v Aténach

Tento rok na Slovensko vstúpila značka Apivita. Predáva sa prostredníctvom siete lekární Dr.Max, avšak má aj svoju značkovú predajňu. Nachádza sa v „rodnom“ Grécku, v centre Atén. Vedeli ste, že názov je tvorení zo slov „apis“, čo znamená v latinčine včela a „vita“  život?

 

Apivita Experience Store v Aténach

Apivita Experience Store je inovatívna maloobchodná predajňa s viacerými priestormi v centre Atén. Všetko sa tu točí okolo produktov pre zdravie s jedinečnou atmosférou bohatou na umelecké prvky a detaily.

Obchod bol navrhnutý architektkou Irene Bourlou a nachádza sa v oblasti Kolonaki, v impozantnej neoklasicistickej budove. Vstupný portál a „uvítacia časť“ s registráciou návštevníkov sú projekty na mieru od sochára Nikosa Yiorgosa Papoutsidisa. Prízemiu dominuje veľký stôl z drevených včelích úľov, pri ktorom sa návštevníci môžu ponúknuť horúcim čajom s medom. Uprostred je impozantný olivovník od sochára Konstantinosa Valaesa. Olivovník je symbolom múdrosti, poznania a gréckej prírody.

Kombinácia prírodných a industriálnych prvkov

Slávny grécky módny návrhár Yiorgos Eleftheriades navrhol funkčné uniformy zamestnancov, ktoré sú stelesním jednoduchej a elegantnej krásy. Samozrejme v centre pozornosti zákazníkov sú výrobky. Sú prezentované s osobitnou estetikou, ktorá kombinuje tradičné vzory s na mieru vyrobenými prvkami v industriálnom štýle a s čiernymi kovovými konštrukciami.

Ani zákazníci na Slovensku nemusia zúfať. Dr.Max ponúka až 54 sortimentných položiek z 10 radov. Nájdete tu včelie produkty a extrakty z rastlín dotiahnuté do dokonalosti zelenou kozmetológiou.

„Prírodná lekáreň“ na prvom poschodí Apivita Experience Store umožňuje zákazníkom vytvárať si vlastnú osobnú kozmetiku, ktorá kombinuje esenciálne oleje a aromaterapiu, ako aj rôzne aktívne zložky, ako sú minerály, vitamíny atď., s pomocou kvalifikovaného farmaceuta a špecialistu na aromaterapiu.

Juicy Bee – prvý striktne organický džúsový bar v Aténach – ponúka smoothies, zelené džúsy, detoxikačné džúsy, superpotraviny, čerstvo vyrobené mandľové mlieko, šoty z pšeničnej trávy a klíčkov  a kombinuje čerstvé organické ingrediencie v originálnych receptúrach.

Unikátne služby a vzdelávanie

Hippokratova prednášková sála na druhom poschodí je kultúrnym a intelektuálnym centrom pre umelecké výstavy, besedy, prednášky a semináre. Ambicióznym cieľom je stať sa kolískou poznania gréckej prírody a včelej spoločnosti.

The Nature’s Ηair Studio & Barber Shop ponúka pokročilé prírodné vlasové produkty. Ale tiež prírodné farby na vlasy, odborné poradenstvo od kvalifikovaného personálu a tradičné služby v oblasti starostlivosti o vlasy.

Ak chcete zažiť Beehive Spa , musíte ísť až na najvyššie poschodie budovy. Ponúknu vám tu včelie produkty a 13 Hippokratových procedúr v kúpeľných kabínkach vyrobených z pravých drevených dielov včelieho úľa a zo stropom z medovo tónovaných krištáľových prvkov, ktoré návštevníka doslova vtiahnu do včelieho sveta.

Značka Apivita si uvedomuje, že včely hrajú v udržaní biodiverzity hlavnú rolu, a preto podporuje udržateľné včelárstvo. Zbiera 40 % produktov z úľov a zvyšných 60 % v nich ponecháva, čo umožňuje včelám prežiť a obnoviť ich produkty. Včelári chovajú včely v oblastiach, kde nie sú použité pesticídy, antibiotiká ani chemikálie. Značka spolupracuje len so včelármi, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty, ako má ona samotná.

Zdroj a foto: Dr.Max, The Apivita Experience Store – The Greek Foundation

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu