Štyri obchodné centrá Max prechádzajú pod skupinu Supernova

Skupina pre maloobchodné nehnuteľnosti a reality Supernova so sídlom v Grazi pôsobí na slovenskom trhu od roku 2016. Celkovo vlastní 11 predajní OBI. Supernova na Slovensku získala svoje prvé objekty pre viacerých nájomníkov. Konkrétne ide o štyri obchodné centrá známe pod názvom Max.

Supernova kupuje štyri Max-y

Každé z MAX-ov je v krajskom meste. Teda Trnava, Trenčín, Nitra a Poprad a zahŕňa obchodné priestory s rozlohou približne 15 000 metrov štvorcových. Kumulovane to predstavuje plochu viac ako 60 000 metrov štvorcových.

MAX Poprad
MAX Poprad

Projekty sú neoddeliteľnou súčasťou príslušných miestnych komunít už viac ako desať rokov a ponúkajú širokú škálu obchodov, reštaurácií, priestorov na podujatia a kiná. Hlavnými nájomcami sú Billa, New Yorker, Kik, Tedi, Sinsay a Decathlon, tiež všetci medzinárodní partneri z ďalších nehnuteľnostiach siete Supernova, ako aj kiná Max. Markus Pinggera, generálny riaditeľ spoločnosti Supernova, o najnovších akvizíciách: „Je skvelé, že sa nám podarilo urobiť tento krok a zaujať tak kľúčovú pozíciu v oblasti nehnuteľností v maloobchode na pre nás už piatom trhu.“

MAX Trenčín

Nový majiteľ vykoná vizuálnu a technickú revíziu projektov, vrátane osobitného zamerania na zelené témy. Všetky štyri centrá budú optimalizované a certifikované podľa štandardu ekologickej energetickej efektívnosti, ako sa zavádza aj vo všetkých ostatných centrách v rámci skupiny. Skupina sa zaviazala dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do konca roku 2023, vrátane nových akvizícií na Slovensku.

O skupine Supernova

Medzinárodná spoločnosť so sídlom v Grazi, ktorá sa zameriava na rozvoj a správu maloobchodných nehnuteľností v Rakúsku, Chorvátsku, Slovinsku, Rumunsku a na Slovensku. Jej súčasné portfólio zahŕňa 81 projektov v hrubej hodnote 1,85 miliardy EUR. Počet návštevníkov jej objektov je 67 miliónov.

Zdroj a foto: Supernova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu