WOWOX: Nový spôsob nakupovania

Slovensko v týchto dňoch spoznáva WOWOX – nakupovanie budúcnosti. Prostredníctvom rovnomennej aplikácie majú slovenskí zákazníci, zatiaľ len tí bratislavskí, možnosť nakupovať výnimočný tovar, s bezplatným dodaním a okamžitým vyzdvihnutím.

 

Nový spôsob nakupovania WOWOX prináša do súčasného online sveta a na slovenský e-commerce trh hneď niekoľko inovácií, ktoré tu doposiaľ neboli. Okrem iného je takéto nakupovanie hravé, ponúka množstvo benefitov, darčekov a zábavy.

WOW inovácie, ktoré tento spôsob nakupovania ponúka

HVIEZDNY PRODUKT – každý týždeň v roku možnosť spoznať a zakúpiť výnimočný, na našom trhu unikátny produkt, ktorý WOWOXmat exkluzívne ponúkne.

DORUČENIE NULA MINÚT – po zakúpení cez aplikáciu je produkt hneď v tej istej minúte k dispozícii vo vybranom WOWOXmate. Stačí si len zvoliť, ktorý WOWOX je ku zákazníkovi najbližšie.

PREVZATIE NULA EUR – za doručenie sa neplatí. Jednoduchý výber zakúpeného produktu na vybranom mieste pomocou QR kódu. Ani kuriér, ani iná doručovacia služba navyše. Poštovné sa pri tomto novom spôsobe nakupovania neplatí.

DARČEK ZA KAŽDÝ NÁKUP – pri každom jednom nákupe čaká na zákazníka ďalší produkt ako darček. Žiadne vzorky, ale hodnotný a relevantný produkt ako bonus k nákupu.

JEDINEČNÝ ODMEŇOVACÍ SYSTÉM – s WOWOXom nuda nehrozí, pretože je štýlový a hravý. Okrem nákupu hviezdnych produktov sa budú realizovať rôzne online aj offline aktivity – výzvy, súťaže – odmeňované kreditmi, ktoré sa môžu použiť pri ďalších nákupoch. Konečná cena zakúpeného tovaru tak môže byť ešte nižšia alebo dokonca celá hradená získanými kreditmi.

VÝNIMOČNÁ KOMUNITA – plány sú veľké. Tým, ktorí sa stanú členmi WOWOX komunity od prvých dní, začne aplikácia odomykať nové funkcie a zaujímavé výhody.

WOWOX je projektom spoločnosti UFOX, za ktorou stojí Dalibor Málek a Petra Kmeťová –  otec a dcéra, ktorí spojili svoje dlhoročné skúsenosti v podnikaní a pretavili ich do unikátneho slovenského startupu.

Dalibor Málek - UFOX, s.r.o.
Dalibor Málek – UFOX, s.r.o.

Od balíkomatov po WOWOX

Meno Dalibor Málek je pojem, známy najmä v biznise balíkomatov, keď ako prvý na Slovensku a v Českej republike zaviedol túto, svojho času prevratnú technológiu do logistiky doručovania. Neskôr balíkomaty rozšíril ďalej do Európy a Ázie.

„Pred WOWOXom sme poskytovali našim klientom, prostredníctvom systémov balíkomatov, služby na „poslednej míli“ v doručovaní tovaru zákazníkovi. O tovar, ako taký sme sa nestarali. Vedel som, že každý balíkomat je v akomkoľvek čase, s výnimkou vianočného obdobia, na 20-30% svojej kapacity prázdny. Neustále som uvažoval, ako túto skutočnosť využiť“, prezrádza Dalibor Málek, ako mu skrsol v hlave nápad s projektom WOWOX. „Došlo mi, že balíkomat nemusí len doručovať, ale rovno predávať. Že môžeme vytvoriť vlastnú sieť balíkomatov, s vlastným tovarom. Prepojením na nové technológie, smart aplikáciu a zameraním sa na výnimočný tovar, sme hneď rozoznali niekoľko wow momentov. A tak vznikol WOWOX – nový spôsob nakupovania, nakupovanie budúcnosti,“ dodáva tvorca nápadu.

WOWOXmat v interiéri OC
WOWOXmat v interiéri OC

Produkty s príbehom aj priestor pre startupy

„Zameriavame sa hlavne na produkty a značky, ktoré sú niečím výnimočné, nie sú u nás ľahko dostupné, majú za sebou zaujímavý príbeh alebo sú veľmi žiadané a očakávané. Snažíme sa dohodnúť s našimi partnermi na exkluzívnych balíčkoch ich produktov, ktoré nikde inde, ako vo WOWOXmate nenájdete“, dopĺňa svojho otca Petra Kmeťová, ktorá má na starosti okrem iného aj vyhľadávanie a výber produktov, ktoré sa vo WOWOXe objavia.

„Časom chceme pôsobiť aj ako marketingová platforma pre zaujímavé slovenské a české produktové startupy. Chceme podporiť ďalšie výnimočné projekty tým, že im dáme priestor a jeden týždeň ich budeme predávať a promovať cez našu aplikáciu WOWOX. Pre prichádzajúce produkty na náš trh budeme ideálnou marketingovou platformou, pretože im dokážeme zrealizovať hodnotný prieskum v zmysle „koľko ľudí si váš produkt už kúpilo“, spolu s demografickými údajmi svojich prvých reálnych zákazníkov“, približuje Petra.

Za prvých 8 týždňov od spustenia WOWOXu si túto aplikáciu stiahlo do svojich smartfónov vyše 4000 ľudí, čo môžeme považovať za úspešný štart. Aj v spolupráci s vybranými influencermi WOWOX komunita stále rastie a vďaka tomu má čoraz viac ľudí prístup k špeciálnym produktom, ktoré môžu mať ako prví na Slovensku.

Spoznajte výnimočné produkty, ktoré môžete cez WOWOX najbližšie týždne nakúpiť:

11.6. – 17. 6. 2022 vo WOWOXmate nájdete imagiCharm –  technologickú vychytávku pre dievčatá. Ide o programovateľný prívesok, ktorý si môžu pomocou aplikácie „imagi“ naprogramovať tak, aby vyzeral každý deň inak, mal iný dizajn. ImagiCharm môžu nielen mladé dievčatá nosiť ako kľúčenku, prívesok na batohu či taške, má 64 farebných svetiel, ktoré sa vďaka ich programovacím schopnostiam môžu meniť na nekonečné návrhy a animácie. imagiCharm podporuje dievčatá v tech svete, pretože aj ony chcú, vedia a môžu programovať skvelé nápady!

18.6. – 24. 6. 2022 bude v predaji Ulla water reminder – Ak zabudnete piť, inteligentné detekčné senzory vám pripomenú, aby ste sa napili aspoň raz za hodinu. Ide leto, prídu horúčavy, optimálna hydratácia je dôležitá. Ulla vám vždy pripomenie, že sa treba napiť, keď na to zabudnete. Zabliká skôr, než sa dostaví dehydratácia. Ulla je malý, pekný, dizajnový predmet, ktorý upevníte na svoju fľašu s vodou a ďalej sa o vás postará sám.

Kde sa aktuálne WOWOXmaty nachádzajú?

Umiestnené sú vo vnútorných priestoroch obchodných centier. WOWOXmat nájdete jedine indoor, na rozdiel od iných balíkomatov, ktoré sú umiestňované predovšetkým vonku.

  1. OC Vivo, Vajnorská, Bratislava
  2. OC Central, Metodova, Bratislava
  3. Shopping Palace, Zlaté piesky, Bratislava
  4. OC Saratov, Dúbravka, Bratislava
  5. Vienna Gate, Petržalka, Bratislava
  6. Tatracentrum, Hodžovo námestie, Bratislava
  7. Prior, Kamenné námestie, Bratislava
  8. OC Nivy – v najbližších dňoch

Pripravených je celkovo 50 kusov WOWOXmatov, ktoré sa priebežne budú inštalovať v ďalších častiach Bratislavy, v prípade záujmu aj v niekoľkých väčších mestách Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu