Zážitkový tretí Retail Club

Čarovné miesto pod Smolenickým zámkom hostilo tretí Retail Club. Areál, kde sa rodí Včelovina, možno nazvať rôznymi prívlastkami, ale i tak nevystihne podstatu. Kto sem príde, ten veľmi rýchlo pochopí, že víťaz Visa Slovak Top Shop za rok 2022 nesie toto prestížne ocenenie plným právom.

Malá výroba s veľkým srdcom

Cenu Visa Slovak Top Shop za rok 2022 má charizmatický spolumajiteľ Pavol Kudláč vystavenú na čestnom mieste medzi takmer piatimi desiatkami ocenení produkcie Včelco z celého sveta. Účastníci tretieho Retail Clubu a zároveň tretie narodeniny projektu Visa Slovak Top Shop absolvovali prostredí areálu Včelco v Smoleniciach. Obchodík a showroom v jednom sa nachádza v prerobenej vyše dvestoročnej stodole. Počas pandémie ho rozšírili o kaviareň a terasu s výhľadom na Smolenický zámok. Obklopuje ho náučná záhrada, areál s výrobou, skladom a eventovým priestorom. Jedným z posledných „prírastkov“ je cortenové srdce, ktoré je zhmotnením sloganu firmy: „Malá výroba s veľkým srdcom“

Špičkový zákaznícky zážitok

I keď sme sa konkrétne tržby nedozvedeli, okrem účastníkov Retail Clubu, ktorí si nakúpili celé tašky a debničky Včeloviny (unikátna zmes troch medov), piva a destilátu z medu, kozmetiky a iných produktov, sa areálom „prehnali“ aj štyri zájazdové autobusy s deťmi, seniormi a množstvo individuálnych návštevníkov. Deti majú v obchodíku vyhradenú svoju sekciu, výrobky s obsahom alkoholu im tu nepredajú. Aj tak je ale ekonomika „podnikovej predajne“ spojenej so službami a edukáciou zreteľne v pluse. Troška iné je to mimo sezóny. Ako zvykne Pavol Kudláč hovoriť, vybudovali všetko postupne, od prvého kilogramu medu. Dnes pre neho a dvoch spoločníkov pracujú milióny zamestnancov – včiel  –, no postupne už do rodinného biznisu vstupujú aj staršie z jeho siedmych detí. Genius loci priam dýcha príjemnou energiou a cítiť tu pozitívne vibrácie. Rozkvitnuté a farebné miesto je pastvou pre oči a chuťové poháriky. Miesto, ktoré poskytuje špičkový zákaznícky zážitok.

Pozvanie na septembrový Retail Club

„Tešíme sa na ďalšie podnetné a inšpiratívne stretnutia v septembri v Retail Clube. Prajem nám všetkým to, čo uviedol pán Kudláč o svojej firme: „Nech sme každý deň svojho života malí ľudia s veľkým srdcom, pracovne aj súkromne,“ povedala Erika Mešková, Key Account Manager, spoločnosti Global Payments, ktorá je partnerom Retail Clubu.

„Lepšie je raz vidieť, ako 100-krát čítať, čiže návštevu Včeloviny určite odporúčam pre malých aj veľkých návštevníkov,“ uviedla Zuzana Imrichová, manažérka projektov Visa Slovak Top Shop a Retail Club na Slovensku a dodala: „Ďakujeme všetkým účastníkom tretieho Retail Clubu a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie 12. septembra 2024.“

Zdroj: Retail Club, Foto: Juraj Jamrich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu