BILLA na prevoz tovarov využíva vratné eko prepravky

Nielen šetrenie elektrickej energie v predajniach, redukovanie plastového odpadu, podpora elektromobility či kamióny jazdiace na LNG pohon. Spoločnosť BILLA k ochrane prírodných zdrojov prispieva už od roku 2008. Používa udržateľné prepravky od firmy IFCO, lídra v oblasti opakovane použiteľných obalov na čerstvé výrobky.

 

100 % recyklovateľné prepravky

Prepravky od IFCO sú 100 % recyklovateľné, vyrobené z bezpečných materiálov určených na prepravu čerstvých produktov. Najmä sú však vratné, čím je zabezpečené ich opakované použitie v dodávateľskom reťazci. Vďaka využívaniu týchto špeciálnych prepraviek sa sieti supermarketov BILLA podarilo v roku 2021 ušetriť viac ako 1100 ton emisií oxidu uhličitého, takmer 21 000 kubíkov vody a viac ako 600 ton pevného odpadu.

Spoločnosť BILLA vedie svoju podnikateľskú činnosť tak, aby mala čo najmenší vplyv na životné prostredie. Aj preto pre ňu nie sú cudzie princípy cirkulárnej, čiže obehovej ekonomiky. Cieľom takéhoto hospodárstva je nevytvárať odpad, ale všetky produkty na trhu zrecyklovať, opraviť a opätovne používať. Túto udržateľnú ekonomiku BILLA už 14 rokov podporuje využívaním ekologických prepraviek od spoločnosti IFCO. Prepravky slúžia na prevoz čerstvých produktov, napríklad mäsa, pečiva či ovocia a zeleniny.

BILLA a IFCO infografika
BILLA a IFCO infografika

Ochrana životného prostredia je prioritou

Len za rok 2021 sa spoločnosti BILLA podarilo vďaka eko prepravkám ušetriť 1 177 238 kilogramov emisií škodlivého oxidu uhličitého, ktorý by inak unikol do ovzdušia zo 692 automobilov. Predišlo sa stovkám ton pevného odpadu a usporili sa aj veľké objemy vody a elektrickej energie. Prepravky IFCO veľmi dobre chránia tovar, ktorý je v nich uložený. Ich používaním predišla BILLA v roku 2021 necelým 107 tonám poškodených výrobkov.

„Ochrana životného prostredia nie je pre nás v BILLA len nič nehovoriacou frázou. Uvedomujeme si, že prírodné zdroje sú ohrozené a že každý z nás musí urobiť niečo pre to, aby sme tento stav zvrátili. Využívaním udržateľných, vratných prepraviek predchádzame vzniku odpadov, škodlivých skleníkových plynov a šetríme cenné vodné zdroje,“ povedal Arnd Riehl, generálny riaditeľ BILLA.

Opakovane použiteľné prepravky sú budúcnosť

Prepravky od firmy IFCO tvorí 100 % recyklovateľný odolný plast, pričom pri ich výrobe sa spotrebuje oveľa menej vody ako pri výrobe jednorazových kartónových obalov. Keďže ich v rámci dodávateľského reťazca možno použiť až 120-krát každú, nevzniká zbytočný obalový odpad. Ak sa poškodia, opravia sa alebo sa zrecyklujú na nové IFCO prepravky, čím sa zabráni plytvaniu materiálom.

Prepravky IFCO typu Lift Lock, ktoré BILLA aktuálne využíva, získali navyše ako jediný vratný obal v Európe certifikát Cradle to Cradle Silver za udržateľnosť. Táto norma zaručuje, že vo výrobnom procese nie sú prítomné toxické látky, využívajú sa obnoviteľné zdroje energie a rozumne sa hospodári s vodou.

„Sme veľmi radi, že spoločnosť BILLA je už dlhé roky našim stabilným partnerom v oblasti udržateľnosti dodávateľského reťazca čerstvých výrobkov. Táto spolupráca významne napomáha k ochrane prírodných zdrojov, ktoré je potrebné zachovať pre budúce generácie. Vďaka našim ekologickým prepravkám dokazujeme, že životné prostredie možno chrániť deň čo deň. A to aj v takom rýchlo sa meniacom biznise, akým je maloobchod,“ uviedol Christoph Trixl, viceprezident pre severnú a strednú Európu spoločnosti IFCO.

Zdroj a foto: BILLA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu