Kaufland v Trenčíne aj so zelenou strechou

Obchodný reťazec, ktorý na Slovensku pôsobí od roku 2000, sa opäť rozrastá. V trenčianskej štvrti Pod Sokolice otvoril Kaufland ďalšiu predajňu, ktorá je v poradí už druhou v meste.

Nový Kaufland v Trenčíne

Široký sortiment kvalitného tovaru za výhodné ceny pod jednou strechou, ktorá je ekologická aj zelená zároveň. Áno, takto budú nakupovať obyvatelia Trenčína a blízkeho okolia, ktorí na veľkorysej predajnej ploche 3 056 štvorcových metrov nájdu bohatý výber čerstvého ovocia aj zeleniny, ale tiež slovenských i regionálnych produktov. V ponuke sú pripravené výrobky vlastnej značky K-Classic, ktorá podľa výsledkov vlaňajšieho prieskumu Dôveryhodné značky získala titul Najdôveryhodnejšia v kategórii Privátne značky,  no  zákazníci si prídu na svoje aj v širokom sortimente privátnej značky K-Z lásky k tradícii. Tvorí ho vyše 50 produktov, ktoré sú vyrobené z kvalitných domácich surovín. Vyznávači rastlinnej stravy, alebo spotrebitelia s rôznymi potravinovými intoleranciami ocenia obľúbené privátne značky K-take it veggie a K-free.

Moderný koncept interiéru ponúka okrem klasických aj samoobslužné pokladnice, ale tiež zákazníkmi často využívané K-scany, ktoré umožňujú skenovať potraviny počas nákupu. Samozrejmosťou sú dva zálohové automaty  na vratné obaly od nápojov a tiež zberný kontajner na odovzdanie použitého kuchynského oleja, ktorý je   umiestnený v blízkosti  predajne. Komfort pri nakupovaní poskytne aj 258 parkovacích miest a nabíjacie stanice pre elektromobily.

Šetrí životné prostredie

Kaufland si uvedomuje, že dnes už nestačí, aby bol obchodný reťazec iba miestom na predaj potravín. Myslí zároveň na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a znižovanie uhlíkovej stopy pri prevádzke už existujúcich predajní, aj pri otváraní nových, a novootvorená predajňa v Trenčíne nie je výnimkou.

Zákazníci si v nej budú vyberať tovar pod úspornými LED svietidlami, pričom tento typ osvetlenia v prevádzkach ušetrí až štvrtinu energie, čo predstavuje zníženie emisií CO₂ o 3 500 ton ročne. Vykurovanie a klimatizáciu v interiéri zabezpečujú tepelné čerpadlá, ktoré využívajú odpadové teplo z chladiacich regálov a na chladenie sa využívajú ekologické chladivá. „V spolupráci s odborníkmi sa snažíme využívať tie najmodernejšie technológie, ktoré zabezpečujú, aby prevádzky našich predajní mali čo najmenší dopad na životné prostredie,“ vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Environmentálny prístup obchodného reťazca sa v novej prevádzke prejavil  aj tým, že pri nej postavil   hmyzí hotel, ktorý v mestách podporuje biodiverzitu, zároveň v jej okolí aj na parkovisku vysadil 111 stromov. Ak je reč o parkovisku, do jeho rekonštrukčných vrstiev sa použila vybúraná a recyklovaná sutina z odstraňovaných objektov a časť parkoviska tvorí priepustná betónová ekologická dlažba. Ohľad na životné prostredie sa bral aj pri realizácii chodníka, ktorý je postavený z recyklovanej PVC dlažby.

Unikátna zelená strecha

Nová predajňa v Trenčíne však posúva ochranu klímy na ešte vyššiu úroveň, pretože je ako tretia na Slovensku      vybavená zelenou strechou. Tá podľa expertov  dokáže znížiť teplotu na povrchu budovy až o 80 percent, čím znižuje náklady na energie potrebnej pre využívanie klimatizácie. Zároveň pomáha odstraňovať znečisťujúce látky z ovzdušia a tiež poskytuje priestor na rast rôznych druhov rastlín aj živočíchov.

„Kaufland sa zasadzuje o trvalú udržateľnosť a aj touto cestou podporuje biodiverzitu, šetrí energie, tlmí hluk v meste a prispieva k jeho krajšiemu vzhľadu,“ pokračuje Lucia Vargová a dodáva: „Strecha, ktorá dýcha, pôsobí ako filter proti prachu, rastliny na nej vyrábajú kyslík a zároveň výrazne znižuje teplotu samotnej strechy. Pre životné prostredie má zelená strecha veľké množstvo benefitov a teší nás, že 76. predajňa, ktorú obchodný reťazec na Slovensku otvára, ich naplno využije.“

Zákazníkom príde vhod aj neďaleký oddychový park, odkiaľ budú mať po jeho dokončení zaujímavý výhľad na zachovanú pamiatku, ktorá je  spomienkou na bývalú textilnú fabriku Merina. Pre obyvateľov Trenčína a okolia sa tak návšteva Kauflandu stane ešte príjemnejším zážitkom, pretože nákup čerstvých potravín za výhodné ceny tu môžu prepojiť aj s odpočinkom v atraktívnom prostredí.

Zdroj a foto: Kaufland

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu