Po troch rokoch zavíta kongres Samoška konečne na východ Slovenska

Už v októbri tohto roka sa uskutoční v hoteli DoubleTree by Hilton Košice 20. kongres Samoška, ktorý slúži na podporu domáceho maloobchodného trhu a umožňuje stretnutie členov maloobchodných aliancií, družstiev, jednotlivých maloobchodníkov, veľkoobchodov, dodávateľov i zástupcov štátnych a profesijných organizácií. Jeho hlavným cieľom je inšpirovať domácich obchodníkov a pomôcť im lepšie čeliť ostrej konkurencii na trhu. Ten v posledných rokoch prešiel mnohými zmenami. Preto hlavná otázka znie: Ako čeliť novej realite?

Počas neformálneho večera, ale i počas samotného kongresu umožňuje Samoška nadviazať nové obchodné vzťahy v priateľskej atmosfére, ponúka príležitosť pre propagáciu noviniek na trhu a zároveň otvára priestor pre odbornú diskusiu na témy, ktoré sa v súčasnosti objavujú na prvých priečkach záujmu retailovej komunity.

Ako porozumieť zákazníkom a udržať si ich?

Najskôr pandémia, potom vojna len neďaleko od nás. Svet aj naše každodenné životy sa za posledné viac ako dva roky zmenili. Dlho sme dúfali, že sa všetko vráti do starých koľají, ale dnes už vieme, že sa tak nestane. Tieto zmeny sa odzrkadlili aj v spotrebiteľskom správaní. Objem nákupných košíkov klesá. Ako teda ľudí presvedčiť, aby aj v tejto dobe siahli po prémiovom tovare a ako si udržať ich dôveru i naďalej? Svoje skúsenosti s využitím psychológie a behaviorálnej ekonómie v praxi príde odprezentovať Matej Šucha, co-founder a managing partner zo spoločnosti Mindworx.

Z aktuálnych dát NielsenIQ budú vychádzať Júlia Klukanová, consultant Retail Services, a Pavol Zajac, retail business partner Retail Services tejto spoločnosti. Pozrú sa na to, ako sa mení cena významných kategórií potravín a aké výzvy a príležitosti prináša súčasná situácia maloobchodníkom z pohľadu cenotvorby. S tým úzko súvisí nastavenie cien kľúčových výrobkov tak, aby boli atraktívne pre zákazníkov. Hovoriť budú tiež o práci s promóciami.

 Čo robí personál dobrým personálom?

Covid zasiahol nielen spotrebiteľov, ale i samotných zamestnancov predajní. Frustráciu možno pozorovať na každom rohu. Ako teda docieliť, aby sa stalo z bežného nákupu niečo viac? Dôležitú rolu zohráva práve personál. Ako ale budovať vzťah predavačov k predajni a k zákazníkom a čo v súčasnosti patrí k ich najväčším prešľapom? O motivácii a školení zamestnancov viac prezradí Marek Juračka, majiteľ firmy Elevatio.

Príbehy úspešných maloobchodníkov vo videoreportážach

Na kongres sa vracajú aj veľmi obľúbené videoreportáže, ktoré nechajú nahliadnuť pod pokrievku podnikania troch obchodníkov.

Biopotraviny Raj je miesto pokoja a ochoty pomôcť zákazníkom s riešením ich zdravotných problémov. Na výber majú z kvalitných produktov, ktoré starostlivo vyberá Peter Tóth, zakladateľ predajne.

Supermarket nachádzajúci sa na malebnom Liptove sprevádzaný turistickým ruchom – Bohuslav Janovčík, vedúci oddelenia marketingu Coop Jednoty Liptovský Mikuláš, pootvorí dvere do riadiacich procesov či marketingových plánov obchodnej siete, ktoré plánuje realizovať v budúcnosti.

Potraviny obklopené zeleňou s osobným prístupom ku zákazníkom i zamestnancom, to sú Potraviny Mlynky. Ako sa z predajne na samote stal ambassador siete Môj obchod? Viac porozpráva Ján Deneš, majiteľ Potravín Mlynky.

Ako zvládame zálohovanie?

Ubehlo deväť mesiac od spustenia zálohovania. V panelovej diskusii budú rečníci čeliť dôležitým otázkam, ktoré sa týkajú aktuálnej situácie v obchodoch. Tá nie je pre maloobchodníkov celkom ideálna. Otvoria problémy, ktoré momentálne pretrvávajú, ponúknu výhľad do budúcna. Rozprávať budú aj o skúsenostiach s ručným zberom či o nedostatočnom pokrytí nákladov, s ktorým sa prevádzkovatelia potykajú. V panelovej diskusii vystúpia Margaréta Nosáľová, riaditeľka odboru  marketingu Coop Jednoty Slovensko, Juraj Otta, commercial director z firmy Tomra Collection Slovakia, a Beáta Rozumová, riaditeľka maloobchodu spoločnosti Labaš.

Umelou inteligenciou k zvýšeniu efektivity práce v predajni

Do maloobchodu prenikajú nové technológie a pandémia tento trend ešte urýchlila. Jedným z príkladov je aj zavedenie systému i.MOnet v sieti supermarketov Fresh Plus, ktoré predstavia Jaroslav Klein, generálny riaditeľ Kaso Technologies, a Richard Labaš, prokurista spoločnosti Labaš. „Elektronická vedúca predajne“ má za úlohu riadiť a optimalizovať interné procesy, prácu s tovarom i so zákazníkmi, čím sa zvýši celková efektivita práce v prevádzke.

V predvečer kongresu čaká na účastníkov neformálna párty, ktorú spestrí DJ Metod. Počas akcie budú účastníkom k dispozícii stánky partnerov kongresu, ktorí predstavia svoje nové produkty a služby.

Registrácia: www.samoska-kongres.sk/registracia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri projektu