Kaufland ponúkne slovenské pivné špeciály

Milovníci zlatistého moku sa v najbližších mesiacoch môžu opäť tešiť na najväčší výber kvalitného remeselného piva spomedzi všetkých reťazcov. Po minuloročnom úspechu Kaufland pokračuje v podpore lokálnych výrobcov. Špeciálnu chladenú vitrínu, plnú skvelej chuti slovenských pivných špeciálov, nájdete od pondelka 2. mája 2022 vo všetkých 72 predajniach po celom Slovensku.

 

Remeselné pivá a pivné špeciály

Nápad ponúknuť zákazníkom okrem tradičnej ponuky pív aj široký výber remeselných špeciálov od slovenských pivovarníkov sa stretol s veľmi pozitívnou odozvou. Aj preto sa reťazec rozhodol tento špeciálny projekt zopakovať a rozšíriť o nové spolupráce. Najširší výber remeselných pív od 29 regionálnych pivovarov nájdu zákazníci aj tento rok iba v Kauflande, pričom celkový počet pivných špecialít stúpol na 105.

„Chladená pivná vitrína dopĺňa našu štandardnú ponuku o kvalitné slovenské produkty, ktoré spríjemnia najbližšie mesiace všetkým fanúšikom remeselného piva. Zároveň nás veľmi teší, že po minulom roku prejavili aj noví dodávatelia záujem zapojiť sa do tohto úspešného projektu,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Kaufland - pivné špeciály
Kaufland – pivné špeciály

V ponuke bude aj nealko pivo

Slovenskí remeselní pivovarníci vďaka spolupráci s veľkým reťazcom získali po neľahkej sezóne nové možnosti, ako vstúpiť do slovenských domácností. Svoje pivné špeciály ponúkajú v chladených vitrínach väčší aj menší dodávatelia. Tí podľa vlastných kapacít zásobujú buď takmer celú predajnú sieť cez logistické centrum, alebo svoje pivá dodávajú lokálne. Z tohto dôvodu sa môže stať, že niektoré značky nájdete iba v predajniach v ich okolí.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí preferujú nápoje bez alkoholu. Pivovar NILIO z Liptovského Mikuláša sa do projektu zapája už druhý rok. Okrem svojho polotmavého kvaseného piva prináša možnosť dopriať si chuť remeselného piva bez výčitiek vďaka nealkoholickým špeciálom. „Veľmi nás teší, že spoločnosť Kaufland umožňuje dostať naše produkty k novým zákazníkom, a to vrátane tých, ktorí preferujú nealkoholické pivá,” hovorí Matúš Kozina, riaditeľ pivovaru NILIO.

Kaufland
Dobre viditeľné umiestnenie na čele regálu spolu so sekundárnym vystavením

Aktuálne pivné trendy

Každý Slovák vypil v roku 2020 takmer 70 litrov piva. Hoci výroba pív stúpa, spotreba v dôsledku pandémie podľa Slovenského združenia výrobcov piva a sladu za uplynulý rok poklesla až o tretinu. Najobľúbenejšou u nás ostáva naďalej tradičná desiatka, no stále viac stúpa záujem o nealkoholické pivá a radlery. V rámci EÚ patríme k lídrom v ich spotrebe.

Čoraz väčšej obľube medzi zákazníkmi sa tešia aj slovenské remeselné pivá. „Malí regionálni pivovarníci ich vyrábajú podľa vlastných receptúr. Často používajú špeciálny chmeľ, nepredlžujú trvanlivosť piva pasterizáciou a najmä ho varia s veľkou láskou. Pre mňa sa remeselné pivo stalo obľúbeným nápojom. Nápojom, ktorý môže mať nielen telo, ale aj dušu,“ dodáva Michaela Florišová, ktorá je v spoločnosti Kaufland zodpovedná za regionálny sortiment. Remeselné pivné špeciály môžete teraz ochutnať i  podporiť v rámci vášho bežného nákupu v predajnej sieti Kaufland.

Zdroj a foto: Kaufland

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hlavný partner projektu

Partneri projektu